Закон про олігархів може допомогти зменшити шкідливий вплив на політику України, - посол Британії
Британія вважає, що схвалений сьогодні українським парламентом закон про олігархів може допомогти у зменшенні шкідливого впливу на політику України. Однак для цього мають бути прозорість та реальна конкуренція.
Про це повідомляє британський посол Мелінда Сіммонс.
"Закон про деолігархізацію може відіграти роль у зменшенні шкідливого впливу власних інтересів на політику та економіку України", – сказала вона.
Закон "про деолігархізацію" може відіграти роль у зменшенні шкідливого впливу власних інтересів на політику та економіку України. Його виконання має бути юридично обґрунтуваним та аполітичним. 1/2
— Melinda Simmons (@MelSimmonsFCDO) September 23, 2021
Посол зазначила, що виконання цього закону має бути юридично обґрунтованим та аполітичним.
"Для того, щоб цей крок став тривалою реальністю, будуть потрібні повна прозорість, рішучі антимонопольні заходи, реальна конкуренція в енергетичному секторі, сильне суспільне мовлення та, звичайно, судова реформа", – додала Сіммонс.
Як повідомляла Рубрика, Верховна Рада 23 вересня ухвалила закон № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".
Для розгляду поправок, яких було внесено понад 1200, депутати застосували спеціальну процедуру постатейного розгляду, передбачену статтею 119 Регламенту Верховної Ради України.
Закон підтримали 279 депутатів. У тому числі "за" проголосували 229 членів фракції "Слуга народу". Єдиною депутаткою від "СН", яка проголосувала проти закону, стала Людмила Буймістер. Вона ж голосувала проти документа і в першому читанні.