У Житомирі заклали капсулу будівництва сміттєпереробного заводу: він буде першим в Україні
У Житомирі 20 вересня заклали капсулу під будівництво першого в Україні заводу з глибокої переробки ТПВ.
Про це повідомили у Житомирській міськраді.
Зазначається, що завод буде перероблювати 85 тисяч тонн сміття у рік, створить понад 200 робочих місць та залучить мільйонні інвестиції.
"Цей об'єкт дуже важливий для Житомира з багатьох аспектів, перш за все це екологія. У Європі майже не залишилось країн, де не переробляли б сміття. А в Україні ми будемо першими", – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Проєктна потужність заводу включає в себе цех для компостування (виготовлення добрив), лінію для сортування за фракціями (скло, пластик та інше), переробку гілля та інших видів негабаритного сміття, виробництво RDF – палива.
"Окрім екологічного аспекту, у нас вибудувана стратегія, щоб через декілька років повністю відійти від газу. Будівництво чотирьох ТЕЦ, яке планується в Житомирі, дозволить закрити на 70% потреби теплокомуненерго. У нас ще залишається 30%: і от 35-38 тонн RDF, яке буде вироблятися на цьому заводі, це якраз еквівалент приблизно 18 млн кубів газу", – додав Сергій Сухомлин.
Міський голова також зауважив, що потужностей заводу вистачить й на переробку сміття сусідніх громад. Однак, самостійно підприємство не зможе укладати угоди, дозвіл надаватиметься виконкомом. Хорватська компанія, котра постачає обладнання на житомирський сміттєпереробний, у Європі вже побудували 60 таких заводів.
"Після повноцінного запуску заводу, навантаження на полігон зменшиться щонайменше ушестеро", – відзначив Сергій Сухомлин.
Передісторія
26 липня 2018 року під час сесії міської ради ТОВ "МС Соціальний Проект" отримало дозвіл на розробку проекту землеустрою по відведенню 5 га землі на провулку Складському, 20.
8 листопада 2018 року депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.
У квітні 2018 року мер Житомира, депутати міської ради та представники приміських ОТГ їздили до Словенії, щоб подивитися, як там працюють сміттєпереробні підприємства.
У мерії наголошують, що це буде перший завод в Україні, технологія якого передбачає не спалювання, а переробку сміття.