Україна надіслала до ОБСЄ дипломатичні ноти про порушення режиму "тиші"
Українська сторона надіслала відповідні ноти до ОБСЄ про грубі порушення режиму припинення вогню російськими збройними формуваннями та втрати з боку України.
Про це повідомила пресслужба української делегації в ТКГ після сьогоднішнього засідання.
Йдеться про те, що українська делегація закликала російську сторону поставитися відповідально до виконання рішень, що були прийняті за участю російського керівництва та держав-посередників, Франції та Німеччини, зокрема, під час Паризького саміту у грудні 2020 року.
Зокрема, делегації закликала прискорити підготовку до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення утримуваних у зв'язку з конфліктом осіб та забезпечити розблокування роботи КПВВ з російської сторони. Українська делегація ще раз нагадала, що відповідні гарантії безпеки були надані Україною послідовно 31 серпня та додатково – підтверджені сьогодні.
Міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков ще раз підкреслив, що розблокування роботи КПВВ з боку тимчасово окупованих територій врешті дозволило б вирішити питання соціально-економічної підтримки громодян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях.
У питаннях безпеки було підкреслено, що варто забезпечити суворе дотримання режиму припинення вогню та негайно припинити його порушення.
У політичній частині делегації закликала російську сторону зосередитися на відповідальній роботі щодо порядку денного та виконання рішень лідерів держав Нормандського формату, зокрема – Паризького саміту.
Російська делегація не припиняє свої спроби залучити до роботи Гуманітарної підгрупи громадянку України Майю Пирогову, засуджену українським судом за тероризм.
"Наша делегація розцінює це як свідоме намагання заблокувати вже обмін утримуваними особами та відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій", – йдеться у повідомленні.
Крім того, під час засідання взяли до уваги проведення успішного першого засідання Експертної групи з екологічних ризиків, пов'язаного із затопленням шахт вздовж лінії розмежування, яке відбулось 2 вересня 2021 року. Також триває робота над організацією візиту інспекторів МАГАТЕ до ОРДЛО із застосуванням відповідних механізмів забезпечення гарантій безпеки. Учасники робочої групи також продовжують шукати механізми віддаленої ідентифікації для виплати пенсій маломобільним особам, що жодного разу не перетинали лінію розмежування.
"Українська делегація продовжує наполягати на необхідності якнайшвидшого звільнення всіх осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом, та вживає всіх необхідних для цього заходів та суворого дотримання режиму припинення вогню", – підкреслили в ТКГ.
Наступне засідання заплановане на 29 вересня.