Україна 129-та серед 165 країн у рейтингу економічної свободи

Україна посіла 129 місце серед 165 країн та територій, що увійшли до річного звіту "Eкономічна свобода у світі-2021", опублікованого сьогодні канадським аналітичним центром Fraser Institute спільно з Bendukidze Free Market Center. Минулого року Україна була 131-ою.

"Україна впритул наблизилася до виходу з групи найменш економічно вільних країн світу. Наш загальний бал на основі п'яти груп показників – 6,20. Для порівняння, Мадагаскар, який замикає третій квартиль економічної свободи, а це вже більш економічно вільна група, отримав 6,33 і 124 місце у рейтингу," – зазначає директорка Bendukidze Free Market Center Наталія Мельник.

Згідно з даними звіту ми бачимо зростання економічної свободи у загалом світі. Однак варто наголосити на тому, що це стан справ у, так би мовити, доковідному світі, адже йдеться про показники за 2019 рік. Тому цілком логічно прогнозувати, що вже у наступному році цифри відобразять погіршення ситуації, у зв'язку з "пандемічними" регуляторними обмеженнями і різким зростанням держвитрат.

Звіт підготували Джеймс Ґвартні, Університет штату Флорида, Роберт Лоусон та Райан Мерфі з Південного методистського університету, і Джошуа Холл, Університет Західної Вірджинії. Він вимірює економічну свободу (рівень особистого вибору, можливість виходу на ринки, безпеку приватної власності, верховенство права тощо) шляхом аналізу політики та інституцій 165 країн і територій.

Гонконг та Сінгапур знову очолюють індекс, продовжуючи свою серію на 1 та 2 місцях у рейтингу відповідно. З огляду на останні події в Гонконзі, очікується падіння балів у звітах за наступні роки.

"Втручання Пекіна у верховенство права, основу економічної свободи, негативно вплине на економічну свободу Гонконгу", – сказав Фред МакМехон, редактор та упорядник звіту. "Ми продовжимо стежити за ситуацією і повідомлятимемо про будь-яке зменшення свободи".

У першій десятці також розмістилися Нова Зеландія, Швейцарія, Грузія, США, Ірландія, Литва, Австралія та Данія.

Десятка країн з найнижчим рейтингом складається з Центральноафриканської Республіки, Демократичної Республіки Конго, Сирії, Республіки Конго, Ірану, Зімбабве, Алжиру, Лівії, Судану та Венесуели. Деспотичні країни, такі як Північна Корея та Куба, не можуть бути класифіковані через брак необхідних даних.

Згідно з дослідженнями у найкращих рецензованих академічних журналах, люди, які живуть у країнах з високим рівнем економічної свободи, мають більший достаток, більшу політичну та громадянську свободу, а також живуть довше.

Як приклад, найбільш економічно вільні країни мали середній ВВП на душу населення 50 619 доларів США у 2019 році порівняно з 5 911 доларів США у найменш економічно вільних країнах. Рівні бідності у них також нижчі. У верхньому квартилі 0,9 % населення живе у крайній бідності (1,90 дол. США на день) порівняно з 34,1 % у найнижчому квартилі.

Нарешті, середня тривалість життя у найвільніших країнах становить 81,1 року, у найменш вільних – 65,9.

"Там, де люди вільні реалізовувати власні можливості і робити власний вибір, вони ведуть більш заможний, щасливий та здоровий спосіб життя", – сказав Макмехон.

Fraser Institute готує щорічний звіт "Економічна свобода у світі" у співпраці з Мережею економічної свободи, групою незалежних науково-дослідних та освітніх інститутів з майже 100 країн і територій. Це найпопулярніший у світі інструмент для вимірювання економічної свободи, який класифікує країни на основі показників у п'яти сферах: розмір уряду, правова система та захист прав власності, доступ до надійних грошей, свобода міжнародної торгівлі і регулювання кредитів, праці та бізнесу.

Свіжі дописи

  • Новини

Президент Франції привітав зобов’язання Китаю не продавати рф зброю

Лідер Франції Еммануель Макрон вітає китайське зобов'язання утримуватися від продажу російській федерації зброї. Як пише… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Уряд затвердив перелік документів для проходження МСЕК

Кабінет Міністрів затвердив перелік документів для проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), яка встановлює ступінь втрати… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Військові ЗСУ контролюють ситуацію навколо Часового Яру, загарбників у місті немає, – Волошин

На Донеччині українські воїни контролюють ситуацію навколо Часового Яру. Активні бойові дії тривають цілодобово, однак… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Лідер КНР заявив, що Китай підтримає формат мирної конференції, який буде визнаний Україною та росією

Пекін виступає за шлях переговорів та підтримає мирну конференцію, яка об’єднає всі сторони та буде… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Важливо, щоб лідерство могли проявити якнайбільше держав, – Зеленський говорив про Саміт миру

Президент Володимир Зеленський наголосив, що на Саміті миру лідерство мають проявити якнайбільше держав, зацікавлених у… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

У ЄС створять наглядовий орган, який регулюватиме роботу Telegram: навіщо це рішення

У Європейському союзі з'явиться наглядовий орган, який регулюватиме роботу месенджера Telegram. Ним має стати Бельгійський… Читати більше

Monday May 6th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.