Новини

У Слов’янську пояснили, як містяни самотужки можуть убезпечити свою громаду

Зараз існує безліч способів, як зробити міський громадський простір не тільки комфортними, але і захищеним. На вулицях, в парках і скверах це можуть бути камери відеоспостереження, а на проїжджій частині, наприклад, світлофори.

Водночас важливо, щоб в розвитку безпечного міського середовища міг взяти участь буквально будь-який містянин. Адже не завжди міська влада або поліція можуть бути в курсі, де краще встановити нову камеру або засіб регулювання дорожнього руху.

Про те, наскільки просто ініціювати встановлення подібних засобів забезпечення безпеки звичайному міському жителю, Східному Варіанту розповіли у Слов'янську.

Камеру може встановити кожен. Що для цього потрібно?

Ініціювати встановлення камери відеоспостереження можливо і звичайному міському жителю. І мова не лише про свій під'їзд або двір. Будь-який містянин або група небайдужих можуть порушити питання встановлення камери в будь-якому публічному місці. Зробити це можна кількома способами.

 Приватна компанія

Перший шлях — звернутися в приватну компанію. Це, звичайно, коштуватиме грошей. Але будь-який фахівець скаже, що це — найшвидший і найефективніший шлях. Тим більше в Слов'янську працюють кілька компаній-провайдерів, що надають такі послуги.

Фото: ВВ

«Встановлення однієї камери коштує в районі 3 500 тисяч гривень. Це якщо оглядову камеру поставити», — розповідає співробітник компанії-провайдера Сергій Попов, — «Але вона ще повинна кудись записувати. Що стосується міських камер, у нас є міський реєстратор, ми туди додаємо. Якщо це приватна особа, то потрібно думати. Або ставиться реєстратор, або пристрій, на який записується. Для чотирьох камер від 5 000 гривень вартість встановлення починається разом із жорстким диском».

Але тут на допомогу може прийти міська рада. За словами В'ячеслава Самохвалова, у них є можливість зберігати дані з камер звичайних громадян.

«З огляду на наші можливості технічного характеру, ми охоче будемо під'єднувати ті камери, які встановлюються за ініціативою громадськості на території міста, до нашого технічного вузла Центру збереження відеоданих», — запевняє пан Самохвалов.

 Спільні проєкти

Другим за можливостями можна вважати реалізацію проєктів, спільних з міжнародними благодійними організаціями та фондами. Для цього було б непогано знайти людей або організації, що мають досвід у написанні грантових проєктів і в пошуку відповідних донорів.

У Слов'янську великий досвід складання успішних проєктів мають Платформа ініціатив «Теплиця», Центр громадянського суспільства «Друкарня» та Фонд підтримки осіб старшого віку «Вік щастя».

Нині на сході України свої можливості технічної підтримки надають Програма розвитку ООН із відновлення та розбудови миру, допомога американських платників податків USAID та інші.

Фото: ВВ

 Громадський бюджет

Громадський бюджет (або Бюджет участі) — це конкурс, на який містяни подають свої ідеї-проєкти з доброустрою міста. А міська влада при цьому виділяє певну суму з бюджету на реалізацію проєктів-переможців.

Ця можливість, на жаль, є не в кожному місті. Однак «Громадський бюджет» — потужний засіб направити частину міських фінансів саме туди, де вони найбільш необхідні. У тому числі й на розвиток системи відеоспостереження для безпеки. Слід зазначити, що в Слов'янську завдяки «Бюджету участі» встановлено більше десятка камер відеоспостереження.

 Електронна приймальня і петиції

Якщо у вас немає фінансової можливості встановити камери за свої кошти й ви не відчуваєте в собі сил брати участь у грантових програмах або Бюджеті участі, то можна спробувати залишити звернення через електронну приймальню, яку можна знайти на сайті міськради. Або написати петицію через відповідний сервіс приймання електронних петицій.

У будь-якому випадку, якщо у вас з'явилася ідея встановлення камер спостереження, потрібно використовувати будь-який доступний засіб.

Свіжі дописи

  • Новини

Створили інтерактивну мапу українських новорічних традицій щедрування від заходу до сходу: у чому рішення?

Напередодні новорічних свят команда ініціативи “Дружні Двері” анонсувала проєкт “Щедрівки Звідусіль”, у якому дослідила та… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

В Україні спростили торгівлю вживаними авто: Президент підписав закон

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо дерегуляції та детінізації ринку торгівлі вживаними автомобілями. Він… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Польські фермери у Варшаві вийшли на акцію протесту

Польські фермерські організації пікетують представництво Єврокомісії у Варшаві, а також Національний оперний театр, де сьогодні… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

У Придністров’ї запроваджують віялові відключення світла

У невизнаному Придністров’ї у п’ятницю застосують віялові відключення електроенергії через надмірне енергоспоживання. Про це повідомляє… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Лубінець: У доповіді ООН низка висновків про Україну – хибні та необґрунтовані

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець назвав необґрунтованими низку висновків щодо України у 41-шій періодичній… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

У 2024 році українська економіка зросла на 3,8% – оцінка ІЕД

Україна за підсумками 2024 року продемонструвала помірні темпи зростання економіки у розмірі 3,8%, згідно оперативної… Читати більше

Friday January 3rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.