fbpx
Сьогодні
11:50 08 Вер 2021

Через викиди українських вугільних ТЕС в ЄС померло 1315 людей, а в Україні – вдвічі більше. Дослідження

English version here

У 2019 році викиди від українських вугільних електростанцій ймовірно призвели до смерті 2690 людей в Україні та 1315 в Європейському Союзі (ЄС).

Про це йдеться у новому дослідженні "Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров'я населення" від дослідницької організації Center for Research on Energy and Clean Air (CREA) та ГО Екодія, яке проводилося із застосуванням сучасних комп'ютерних моделей та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Через викиди українських вугільних ТЕС в ЄС померло 1315 людей, а в Україні – вдвічі більше. Дослідження

Через викиди українських вугільних ТЕС в ЄС померло 1315 людей, а в Україні – вдвічі більше. Дослідження

За оцінками авторів дослідження, у 2019 році 8 із 20 вітчизняних вугільних ТЕС перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту та зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2 300 смертей в Україні та сусідніх державах. Серед найбільш постраждалих регіонів країни – Донецька, Київська, Дніпропетровська та Львівська області. У них забруднення спричинило біля 430, 410, 280 та 230 смертей у 2019 році відповідно.

Серед країн ЄС найбільшої шкоди від викидів українських вугільних ТЕС зазнають Румунія та Польща, які у 2019, згідно з дослідженням, втратили через забруднення 534 та 325 життів відповідно.

Крім цього, у досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов'язаних із супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності та зниженням рівня добробуту склала 3,2 млрд євро.

Інші наслідки для здоров'я від викидів вугільних електростанцій у 2019 році — 6 800 дітей, хворих на бронхіт, 68 000 днів із симптомами астми та бронхіту у дітей, 3 000 госпіталізацій, 800 000 втрачених робочих днів і 5 300 000 лікарняних днів, 400 пологів із малою масою тіла новонароджених та 2 100 нових випадків хронічного бронхіту у дорослих.

"Результати дослідження демонструють, що не можна переносити терміни реалізації Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, хоча український Уряд вже вдруге намагається це зробити. Необхідно привести національне законодавство у відповідність до вимог Директиви ЄС про промислові викиди та пов'язаних з нею галузевих норм, зокрема щодо обов'язкового використання найкращих доступних технологій та методів управління.

Це означатиме, що вугільні ТЕС та інші промислові підприємства будуть зобов'язані модернізовуватись і найголовніше – кількість викидів зменшиться", – говорить Марина Ратушна, фахівчиня відділу з екологізації промисловості ГО "Екодія".

Довідка

Нагадаємо, що в Україні розташований один із найбільш забруднюючих парків вугільних електростанцій у світі. Згідно із нещодавнім звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 та зольного пилу в Європі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я про смертність та тягар хвороб, через забруднення атмосферного повітря в Україні щороку втрачається 2 538 років життя людей, із урахуванням інвалідності, на 100 000 осіб — це найбільша кількість років у Європі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: