Головні вимоги Маршу:
Також розроблено Зелену книгу — перелік з близько 100 змін та реформ, які мають бути реалізовані в Києві для того, щоб він став сучасним європейським містом.
Повний список вимог з планом їх реалізації організатори Маршу презентують згодом.
Маніфест
Місту і світу
Ми кияни і ми вимагаємо справедливого і комфортного міста для всіх.
46 міських ініціатив разом організовують перший київський об'єднаний марш містян — за наше право на місто для життя.
Ми вимагаємо міста, де головними є інтереси громади, а не інвесторів, які заробляють на перетворенні Києва в бетонне гетто.
Ми вимагаємо міста, де сторічні дерева не вирубують, а історичні будинки не зносять.
Ми вимагаємо міста, де кожен може безпечно, гідно і безперешкодно пересуватися.
Ми вимагаємо від Київської влади зупинити забудовне насильство над містом, провести реформу транспорту і мобільності, забезпечити чисте повітря та воду з крану, відмовитись від Генплану забудовників 2025 і розробити повністю новий генплан.
Ми вимагаємо від Президента та його офісу негайно припинити втручатись у справи Києва.
Ми вимагаємо від Верховної ради України негайно повернути місту самоврядування та районні ради з бюджетом та повноваженнями.
Нам весь час кажуть, що незадоволених не існує.
Але нас багато і настав час подивитись один на одного і висунути наші вимоги.
Ми проголошуємо об'єднаний марш за Київ 2 жовтня.
Приходь на об'єднаний Марш за Київ.
Побачимось другого жовтня!
Марш є громадянською позапартійною подією, яка відбудеться 2 жовтня
На ньому заборонені будь-які прапори, згадки партій і прізвищ.
У марші може взяти участь кожен і кожна, для цього достатньо прийти.
До маршу може приєднатися будь-яка спільнота людей з власними вимогами щодо розвитку міста і міських просторів. Архітектори і архітекторки, борці з незаконною забудовою, клубна, ресторанна та кавова індустрія, правозахисні, соціальні і низові ініціативи — ми раді всім.
Кожна спільнота може сформувати свою колону від 100 людей з власним банером-вимогою.
Всі банери проходять перевірку наглядовою радою маршу на відповідність правилам маршу.
Реєстрація в колони буде відбуватись через телеграм-бот.
У марша є п'ять головних вимог, затверджених радою з 46 міських ініціатив за принципом "одна ініціатива — один голос".
Такі вимоги обрані як компроміс між тим, що системно впливає на місто; тим, чого вимагають місцеві ініціативи і тим, чим найбільше всього незадоволені жителі.
Вже відомо, що люди в різних колонах будуть вимагати припинити варварську вирубку дерев і викошування трави, припинити зноси історичних будівель, тротуари без ям і майданчики для вигулу собак, громадські вбиральні і соціальне житло, лавки на вулицях і все те, що зробить місто комфортним.
Всі вимоги будуть оприлюднені в звіті маршу і передані політикам міських і національних органів влади.
Марія Назарова, засновниця ініціативи Реаніметро, член наглядової ради маршу
У Києва в чотири рази більший бюджет на людину за Львів та Одесу, але ми не бачимо цього на наших вулицях. Місто живе за податки з наших зарплат. Нам не потрібні відосики про мости, що втомились. Нам потрібен гідний і безпечний транспорт.
Євгенія Засядько, експертка із кліматичної політики ГО Екодія, член наглядової ради маршу
Кожного літа кияни бачать нові рекорди аномальних температур. За літо 2021 у місті їх було 14. Вже ніхто не сумнівається, що зміна клімату існує. Але замість адаптації до зміни клімату ми бачимо, як наше місто закатують в бетон, а дерева варварськи вирубують. Київ має бути готовим до змін та комфортним у цих умовах.
Микола Виговський, громадський діяч
Вибір киян — протестувати або переїжджати. Немає нічого важливіше, ніж те, що зараз відбувається. Праві і ліві, урбаністи та екологи, транспортники та антизабудовники об'єднались, щоб виборювати своє місто. Нам до одного місця війна між Офісом Президента та Кличком, ми вимагаємо рівних тротуарів.
Ульяна Джурляк, архітекторка, ініціатива Квіти України, член наглядової ради маршу
Ми стоїмо біля Квітів України — будівлі, яка була перлиною Києва, а сьогодні виглядає жахливо. Громада не дала зруйнувати Квіти України. Ми зупинили хижаків і примусимо їх все відновити. Це місце нашої сили і звідси ми оголошуємо наш марш за Київ.
Іван Вербицький, голова аналітичного центру Cedos, член наглядової ради маршу
Справедливе місто — це коли кожен і кожна мають дім і мають роботу і можуть доїхати з дому на роботу, не відчуваючи огиди і безпорадності. Це місто, яке працює в інтересах його жителів, а не інвесторів, які тягнуть нас в пекло. Справедливе місто — це коли по київських тротуарах зможуть пересуватися люди з інвалідністю.
11 людей по напрямках, ось їх перелік
13.00 – збір організаторів Маршу
14.00 – оголошений збір учасників Маршу
14.00-14.30 – преспідхід спікерів Маршу (зустріч спікерів та ЗМІ біля звукомобіля, запис коментарів в зручному для вас місці)
14.30 – оголошення правил Маршу
14.40 – оголошення Маніфесту Маршу
14.45 – виступи спікерів
15.00 – передача символічного арт-об'єкту до ВРУ
15.00-15.20 – шикування колони, тренування кричалок і тд
15.20 – вихід колони по маршруту
15.40 – активності біля Офісу Президента
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.