fbpx
Сьогодні
16:49 07 Вер 2021

Чоловіки більше за жінок відповідальні за шкідливі викиди, — дослідження

Чоловіки купують товари й користуються послугами, які призводять до більшої кількості шкідливих викидів в атмосферу, ніж у випадку жінок. Такого висновку дійшли дослідники зі Швеції, проаналізувавши купівельні звички представників обох статей у своїй країні.

Про це йдеться в дослідженні в науковому виданні Journal for Industrial Ecology, повідомляє The Guardian.

Автори дослідження — представники шведської організації Ecoloop, яка консультує компанії у сфері збалансованого використання природних ресурсів. Троє дослідників вирішили оцінити структуру витрат самотніх чоловіків і жінок у Швеції під кутом зору екологічності.

З'ясувалося, що чоловіки витрачають у середньому лише на 2% більше грошей, ніж жінки, але разом із цим придбані ними товари й послуги спричиняють на 16% більше шкідливих викидів в атмосферу.

Найбільша різниця у викидах стосувалася придбання палива для авто — жінки частіше користувалися громадським транспортом. Автори наголошують, що цей аспект є маловивченим і його слід брати до уваги під час заходів із боротьби зі змінами клімату.

Всесвітній день кліматичних дій

"Статті витрат доволі стереотипні: жінки більше витрачають на домашній декор, здоров'я та одяг, а чоловіки — на паливо для авто, обіди в ресторанах, алкоголь і тютюн", — говорить співавторка дослідження Анніка Карлсон Кан'яма з Ecoloop.

Також з'ясувалося, що близько третина всіх шкідливих викидів припадає на товари й послуги, які люди — як чоловіки, так і жінки — купують під час відпустки. "Це значно більше, ніж я очікувала", — говорить Карлсон Кан'яма.

Дані для аналізу дослідники брали за 2012 рік і лише щодо самотніх людей, оскільки інших подібних досліджень не проводили. Втім, вони стверджують, що на висновки це не впливає — адже структура витрат відтоді не надто змінилася.

Автори дослідження радять людям змінити харчування (замінити м'ясо й молочні продукти рослинною їжею) й спосіб проведення відпусток (наприклад, замість літаків користуватися залізничним транспортом).

Вони зауважують, що ці кроки не передбачатимуть додаткових витрат (як, приміром, у випадку придбання електричного авто), але, як свідчать підрахунки, допоможуть знизити шкідливі викиди, за які відповідальні окремі люди, майже на 40%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: