fbpx
Сьогодні
21:03 06 Вер 2021

Близько 70% вчителів вважають, що матеріалів для викладання курсу "Громадянська освіта" недостатньо, - МІНЗМІН

Майже 95% вчителів вважають, що курс "Громадянська освіта" має викладатися у школах, але водночас близько 70% респондентів зазначили про брак повноцінних матеріалів.

Про це йдеться у дослідженні громадської організації "МІНЗМІН".

За роки незалежності в Україні було кілька спроб запровадити системне шкільне викладання предмету "Громадянська освіта". Остання – у 2018 році. Тоді розпочався новий етап дискусій – Міністерство освіти і науки підготувало концепцію, а згодом і стратегію розвитку громадянської освіти в Україні. У 10 класі було впроваджено предмет "Громадянська освіта".

На рівні офіційних документів було визнано, що розвиток компетентностей у сфері демократії, прав людини, самостійності в ухваленні рішень та критичного аналізу інформації є запорукою успішності сучасного громадянина. Важливо й те, що ці знання необхідно надавати інтерактивно – в ігровій формі, що дозволяє розвивати корисні навички через життєві ситуації та активну практику.

Громадянська освіта в школі Громадянська освіта в школі

Проте, за результатами дослідження громадської організації "МІНЗМІН" 70% вчителів відчувають брак якісних інтерактивних матеріалів для викладання предмету "Громадянська освіта".

"Вчителі вважають, що формальна освіта не завжди є гарантією, що учні використовуватимуть набуті знання. Важливу роль у цьому питанні відіграє саме неформальна освіта". – наголосила Вікторія Омельяненко, керівниця напряму цифрової освіти ГО "МІНЗМІН".

Над дослідженням думки освітян щодо громадянської освіти в Україні працювала команда громадської організації "МІНЗМІН".

Громадянська освіта в школі Громадянська освіта в школі Громадянська освіта в школі

Опитування було проведено методом самозаповнення онлайн-анкет. У ньому взяли участь вчителі з усіх областей України: 87% жінок і 13% чоловіків. Найбільше респондентів мешкає на Сході України (44%), у Західному регіоні – 19,9%, Центральному – 11,3%, у Північному – 15,3%. Найменше учасників з Південного регіону – 9.9%.

Всього в опитуванні взяли участь 797 респондентів. Питання містили відповіді з можливістю вибору варіантів відповіді, а також була низка відкритих питань. Форма поширювалась серед вчителів за допомогою розсилки через базу контактів "МІНЗМІН", на електронні пошти шкіл та за допомогою поширення у Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: