fbpx
Сьогодні
15:40 05 Вер 2021

Через 30 років сонячні та вітрові станції вироблятимуть до 70% електроенергії

У 2050 році сонячна і вітрова генерація будуть основними виробниками електроенергії з сукупною часткою у 69%.

Про це йдеться новому прогнозі глобального розвитку енергетики Міжнародного центру сертифікації та класифікації у енергетичному секторі DNV GL, також відомого у сфері енергетичного консалтингу, передає E²nergy.

До середини століття електроенергії в кінцевому споживанні енергії зросте з нинішніх 19% до 38% до 2050 року. При цьому частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії зросте до 82%, а частка викопного палива впаде до 13%.

Сонячна генерація стане найбільшим виробником електроенергії у світі (36%), а її встановлена потужність досягне 11,5 ТВт. Гібридні об'єкти сонячної енергії плюс накопичувачі енергії стануть звичайним типом електростанцій, на які у 2050 році припадатиме 12% електроенергії, що виробляється.

Що стосується первинної енергії, то до 2050 року споживання нафти скоротиться вдвічі, а споживання природного газу залишиться приблизно на нинішньому рівні.

Споживання водню у 2050 році прогнозується на рівні 280 млн тонн на рік. Згідно зі звітом DNV, 61% водню буде вироблятися шляхом електролізу, в тому числі 18% з використанням "недорогої мережевої електроенергії" і 43% "безпосередньо" з поновлюваних джерел енергії. Синій водень втратить свою цінову перевагу, і його частка до 2050 року впаде до 19%.

За розрахунками DNV, до кінця століття середня глобальна температура підвищиться на 2,3 градуса за Цельсієм. "Людство не досягне цілей Паризької кліматичної угоди, хоча, можливо, пік викидів був подоланий у 2019 році, – зазначають аналітики. – До 2030 року викиди енергії скоротяться всього на 9%, і до цього часу, так званий, "вуглецевий бюджет" буде вичерпаний".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: