fbpx
Сьогодні
21:56 04 Вер 2021

За останні сім років USAID надало Україні $1,2 млрд допомоги

English version here

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за 29 років надало Україні понад три мільярди доларів допомоги, з яких 1,2 млрд дол – за останні сім років.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" повідомила виконувач обов'язків помічника адміністратора бюро USAID з питань Європи та Євразії Марго Елліс, передає Укрінформ.

Зокрема, вона зазначила, що українсько-американське партнерство триває з 1992 року, упродовж усього цього часу США сприяють побудові та зміцненню демократичних інститутів в Україні.

"З 1992 року USAID надав Україні допомогу на суму понад 3 млрд дол. З них 1,2 млрд дол. – тільки з 2014 року", – наголосила Елліс.

За її словами, останнім часом обсяги фінансової допомоги, яку Україна надають американські партнери, збільшилися.

"Цього року ми плануємо виділити – і я говорю лише про USAID – близько 220 млн дол. допомоги. Цей рівень цілком відповідає останнім кільком рокам. З 2018 року обсяг допомоги становив від 180 до 200 млн дол. Сума містить як гуманітарну допомогу, призначену для найбільш вразливих верств населення, так і те, що ми називаємо нашими довготривалими інвестиціями в Україну для побудови демократичних інститутів", – деталізувала представниця USAID.

США надають допомогу Україні за двома ключовими напрямами, наголосила Елліс.

Перше – це боротьба з корупцією.

"Говорячи про перший напрям, про боротьбу з корупцією, і президент Байден, і адміністратор USAID Саманта Пауер вказували на негативний вплив, який корупція чинить на вже досягнутий прогрес як в Україні, так і в інших суспільствах. Вона відкочує назад стан демократичних інститутів, які вже відбудувало суспільство, а також негативно впливає на процвітання країни", – заявила Елліс.

Боротьба з корупцією інтегрована в усі програми співпраці з Україною, акцентувала Елліс.

"Отже, це не просто робота над судовою реформою, а робота, наприклад, з Вищим антикорупційним судом. Або взяти, наприклад, енергетичну програму – ми працюємо над створенням конкурентного ринку електроенергії, газу, над прозорими тарифними ставками, щоби громадськість знала, за що вони платять. Ми намагаємося усунути можливості для корупції", – продовжила представниця USAID.

Говорячи про прогрес, досягнутий Україною впродовж останніх років, Елліс відзначила напрацювання у сфері охорони здоров'я, децентралізації, а також відкриття ринку землі.

"Що стосується охорони здоров'я – це ідея, що гроші "ходять за пацієнтом", це надання послуг, дійсно необхідних людям, це розгортання системи електронної охорони здоров'я та зменшення можливостей для корупції… Я також думаю, що ми виконали відмінну спільну роботу з децентралізації, наближаючи послуги та процес ухвалення рішень до людей. Я повинна подякувати уряду за низку запроваджених ними ініціатив. Система закупівель ProZorro заощадила близько 5 млрд дол. відтоді, як її розгорнули для роботи з відкритими даними. Також розвиваються електронні послуги. Дуже важливе й відкриття ринку землі у липні цього року. Адже на продаж землі було накладено мораторій, що діяв упродовж 20 років", – перелічила Елліс.

Другий напрям підтримки України – допомога в усуненні наслідків російської агресії, сказала Елліс, додавши, що США продовжують роботу з Україною для виявлення та усунення вразливостей, якими може скористатися Кремль.

"Другий напрям, про який я згадала, – це боротьба зі згубним впливом Кремля. Вам добре відомо, що Кремль намагається використати будь-яку виявлену уразливість. Наприклад, намагається дискредитувати демократичні інститути й вибори. Або ж намагається поширювати дезінформацію всіма можливими каналами. У такому разі ми працюємо над створенням більш стійких демократичних інститутів, судів, парламенту тощо. А також підтримуємо незалежні засоби масової інформації та медіаграмотність. Крім того, ми знаємо, що Росія використовує вразливі місця на економічному та енергетичному фронтах", – резюмувала Елліс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: