fbpx
Сьогодні
16:10 03 Вер 2021

Шкільний портфель без сигарет: під Радою закликали захистити дітей від куріння

У п'ятницю, 3 вересня на площі Конституції біля Парламенту, громадська організація "Життя" разом з партнерами провели акцію "Шкільний портфель без сигарет: як Парламент може захистити дітей від куріння?". Перед початком осінньої сесії активісти вчергове закликаємо депутатів  якнайшвидше ухвалити у другому читанні антитютюновий законопроєкт №4358. Учасники акції наочно продемонстрували, що учні середньої та старшої школи вкрай схильні піддаватися впливу реклами тютюнових виробів і потребують захисту від агресивного маркетингу тютюнової індустрії. Наукові дослідження довели, що підлітки-курці більш чутливі до будь-якої візуальної реклами тютюну, ніж дорослі.

"Здоровий розвиток дітей, школярів та молоді несумісний з курінням чи використанням електронних пристроїв для куріння. На жаль, дані досліджень демонструють, що майже 20% дітей у віці 13-15 років вживають тютюн або електронні пристрої для куріння. Наш обов'язок як батьків, як народних депутатів створити умови, за яких діти, народжені в Україні будуть захищені від будь-яких стимулів до початку куріння, тому я закликаю колег по Парламенту підтримати у другому читанні законопроєкт №4358", зазначила народна депутатка України Лада Булах.

Шкільний портфель без сигарет: як Парламент може захистити дітей від куріння?

Фруктова електронна сигарета і сигарети зі смаком цитрусових, ванілі, шоколаду стає гачком для початку вживання нікотину і тютюну, що поступово призводить до виникнення залежності у дітей. Таким чином тютюнові компанії виховують покоління майбутніх курців тютюнових виробів, які приноситимуть їм шалені прибутки. Тютюнова індустрія б'є точно в ціль по підлітках та молоді, яких залучити до куріння найпростіше: через соціальні мережі, популярних блогерів та яскраві вивіски на вітринах магазинів. Наукові дослідження показали, що нікотин є токсичним для мозку підлітків. Простіше кажучи, нікотин є отрутою для мозку, оскільки розвиток мозку триває приблизно до 25 років. Нікотин  деформує активність тих клітин мозку підлітків, які відповідальні за увагу, навчання та пам'ять.

"Як свідчить статистика, понад 60% українських курців викурили першу сигарету у віці до 18 років. Тютюнова індустрія приваблює підлітків  до куріння різноманітними солодкими смаками, які додають до сигарет – це приманка, яку необхідно заборонити. І таку норму містить антитютюновий законопроєкт, який я обов'язково підтримаю і закликаю зробити це моїх колег", – наголосив народний депутат України Володимир Крейденко. 

Шкільний портфель без сигарет: як Парламент може захистити дітей від куріння?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів, що дорівнює населенню міста Мукачево. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

"Щодня тютюнова індустрія залучає до куріння близько 200 українських дітей. І чим швидше Верховна Рада ухвалить антитютюновий законопроєкт №4358, тим менше українських дітей потрапить на гачок тютюнової залежності. Закликаю Голову Парламенту Дмитра Разумкова невідкладно винести на голосування у другому читанні антитютюновий законопроєкт № 4358", – підкреслила виконавча директорка громадської організації "Життя"  Лілія Олефір.

Шкільний портфель без сигарет: як Парламент може захистити дітей від куріння?

Серед основних нововведень, які пропонує законопроєкт № 4358, можна виділити, зокрема, такі: 

  • куріння пристроїв для нагрівання буде заборонено у всіх місцях як це є з сигаретами (зокрема школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця) – бездимне середовище в Україні буде збережено;
  • медичні попередження на упаковках сигарет матимуть картинку з обох сторін та збільшаться до 65%;
  • впроваджується заборона продажу сигарет та тютюну для самокруток з різноманітними смаками (наприклад фруктів чи солодощів) – зараз це приманка для залучення дітей до куріння;
  • забороняється продаж тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів) неповнолітнім.

законопроект 4358

Фото: ГО "Життя"

законопроект 4358

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: