fbpx
Сьогодні
10:57 01 Вер 2021

Шмигаль та Шкарлет прийшли на перший дзвоник у Київське училище будівництва і дизайну

Фото: Укрінформ

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що в Україні зараз є запит на робітничі професії, тому уряд робить наголос на дуальній освіті.

Про це він сказав у вітальному слові під час урочистостей у Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну з нагоди Дня знань, повідомляє "Укрінформ".

"Світ змінюється. Ковід його змінив докорінно. Сьогодні є великий кадровий голод на ринку праці… Зростають заробітні плати, сьогодні є запит на практичні навички, на робітничі професії, на працівників, які мають практичну освіту. І тому ми робимо наголос на дуальній освіті, коли освітній заклад і бізнес укладають угоди, і учень отримує перевагу – навчаючись, має можливість працювати", – зазначив Шмигаль.

За його словами, переваги дуальної освіти є і для бізнесу, і для закладів освіти, і для самого учня, оскільки останній вже знає, де буде працювати, "отримує більшу стипендію і, відповідно, буде отримувати більшу заробітну плату з першого дня своєї роботи".

"Сьогодні вже за два роки від моменту початку реалізації дуальної освіти в Україні більше 200 (навчальних – ред.) закладів уклали з більш ніж півтори тисячі підприємств відповідні договори. Відповідно, учні таких закладів вже сьогодні, навчаючись, отримують практичний досвід роботи на підприємствах", – сказав Шмигаль.

Він наголосив, що "сьогодні державно-приватне партнерство має стати ще державно-приватно-регіональним, тому що заклади професійно-технічної, професійної освіти сьогодні є комунальними, і в умовах регіональної конкуренції, коли громади конкурують за інвестора, насправді створюються можливості для дофінансування".

"І це необхідність насправді, а не можливість, дофінансовувати з місцевих бюджетів у подібні заклади і створювати бази спільно з бізнесом", – вважає Прем'єр-міністр.

У свою чергу міністр освіти і науки Сергій Шкарлет анонсував покращення підтримки майстрів і студентського руху в професійно-технічних училищах України.

"Ми з вами стоїмо на порозі значних змін у професійній та професійно-технічній освіті, готується новий закон, працює робоча група щодо підтримки майстрів виробничого навчання, студентського руху в закладах профтехосвіти", – сказав Шкарлет.

Він додав, що професія будівельника є яскравим драйвером економіки і пріоритетом для створення робочих місць.

Довідка

Дуальна форма здобуття професійної освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: