fbpx
Сьогодні
12:45 27 Сер 2021

У Києві відбудеться кінофестиваль "Сусіди", присвячений темі людських взаємин

Кінофестиваль "Сусіди"  буде проходити в Сирецькому парку 4–7 вересня. Він буде присвячений темі пам'яті, добросусідства та людських взаємин.

Про це повідомляє Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", передає Рубрика.

На фестивалі будуть представлені роботи українських і європейських незалежних режисерів.

Відкриє захід документальний фільм, знятий українським істориком Юрієм Капаруліним, "Калініндорф". Стрічка розповідає про трагічну долю єврейського народу в однойменному селищі на Херсонщині. Туди радянська влада примусово переселила євреїв у 1920-х, а згодом більшість жителів загинула в результаті Голокосту.

Також у програмі – "У нашій синагозі" Івана Орленка – кращий короткометражний фільм 2020 року за версію кінопремії "Золота дзиґа". Головний герой намагається дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. Одержимий загадковими подіями, він не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо. Картина знята за мотивами незавершеного оповідання Франца Кафки та представляє оригінальний погляд на можливий фінал недописаної історії.

Продовжить тему історичної пам'яті анімаційний фільм з елементами автобіографії "Моя улюблена війна" латвійської режисерки Ілзе Бурковської-Якобсен. Він розкриває сутність радянської пропаганди, яка активно експлуатувала тему Другої світової війни.

Натомість поціновувачів класики кіно зацікавить картина "У Єрусалимі", що розповідає історію міста до об'єднання. Ця робота Давида Перлова, одного з найвидатніших ізраїльських режисерів та засновника документального кінематографа держави Ізраїль, отримала бронзову нагороду Венеціанського фестивалю 1963 року.

Кінострічки транслюватимуться на сцені Сирецького парку. Усі покази відбуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Глядачі зможуть поспілкуватися з режисерами.

Програма також передбачає історичні та мистецькі лекції, екскурсії, присвячені трагедії Бабиного Яру та подальшій долі цієї місцевості.

Кінофестиваль проходить у межах проєкту «Сусіди», започаткованого Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр». Проєкт «Сусіди» – це цикл культурних заходів просто неба для жителів і жительок районів навколо Бабиного Яру: Сирця, Дорогожичів, Лук'янівки та Куренівки. Він стартував у червні цього року.

"Нам важливо відновлювати теплі стосунки та розвивати концепцію добросусідства серед жителів прилеглих до Бабиного Яру територій, – підкреслила керівниця проєкту Інга Заславська. – Проєкт "Сусіди" триває всього третій місяць, але вже набув великої популярності, сумарно на наші події прийшли понад півтори тисячі людей. "Сусіди", як ми називаємо місцевих мешканців, допомагають нам з організацією, поширюють афіші, діляться корисними контактами. Ми дуже вдячні за такий ентузіазм і сподіваємося й надалі розвивати культуру добросусідства".

Мета ініціативи, за словами Інги Заславської, відновити культуру добросусідства, яка раніше існувала в Києві, і познайомити мешканців районів, прилеглих до Бабиного Яру, з історією місця.

Вхід на всі заходи в межах кінофестивалю вільний. На місці також працюватиме фудкорт, а на Facebook-події організатори детальніше розповідають про кожен захід фестивалю.

Нижче програма кінофестивалю на кожен день:

4 вересня, субота:

  • 15:00 – екскурсія із Семеном Широчиним "Архітектура Дорогожичів". Тривалість – 2 години.
  • 18:00 – публічна лекція Володимира Приходька "Філософія пам'яті: у пошуках втраченого часу".
  • 19:00 – публічна лекція Катерини Демерзи "Навіщо містам (і їхнім жителям) пам'ятати".
  • 20:00 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "Калініндорф" і публічна лекція режисера фільму Юрія Капаруліна "Єврейські аграрні поселення на Півдні України: від спроби модернізації в радянську добу до знищення в роки Голокосту (1924–1945)".
  • 21:30 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "Моя улюблена війна", режисерка Ілзе Бурковська-Якобсен.

5 вересня, неділя:

  • 15:00 – екскурсія з Михайлом Кальницьким Бабиним Яром. Тривалість – 2,5 години.
  • 18:00 – публічна лекція Ангеліни Паращиної "Чому музей пам'яті постійно перебуває на реконструкції. Робота пам'яті в сучасній українській літературі".
  • 20:00 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "Штетл" та онлайн-сесія "Питання-відповідь" із режисеркою фільму Катериною Устиновою.
  • 21:30 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "У Єрусалимі", режисер Давид Перлов.

6 вересня, понеділок:

  • 19:00 – публічна лекція Галини Глеби "Закарбований спогад. Пам'ять у фотографії та візуальному мистецтві".
  • 20:00 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "Муранов", режисер Чен Шелах.
  • 21:30 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "У нашій синагозі" й онлайн-сесія "Питання-відповідь" із режисером фільму Іваном Орленком.

7 вересня, вівторок:

  • 19:00 – публічна лекція Анни Мельниченко "У пошуках міфу в архівах національної пам'яті".
  • 20:00 – кінопоказ під відкритим небом стрічки "The Windermere Children" (12+), режисер Майкл Семюелс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: