Кулеба назвав недоречними коментарі Лаврова щодо Дня Української державності

Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав недоречними коментарі російського міністра закордонних справ у відповідь на рішення президента Володимира Зеленського запровадити День Української державності у День хрещення Київської Русі.

Про це Кулеба говорив на брифінгу, передає "Європейська правда".

Кулеба сказав, що президент Зеленський своїм рішенням відновив історичну справедливість, визначивши святкувати День Української державності у День хрещення України-Руси 28 липня. Він назвав реакцію Росії та конкретно Лаврова "надзвичайно нервовою".

Лавров раніше заявив, що Україна зібралась "приватизувати День хрещення Русі". Він пожартував, що, "можливо, скоро буде вирішено паном Зеленським, що і Новий рік можна святкувати тільки в Україні".
"Для всіх людей, не позбавлених здорового глузду і розуміння історії, коментарі міністра закордонних справ Сергєя Лаврова щодо цього указу президента України і взагалі щодо української історії є недоречними, історично некоректними. Дуже прикро бачити чергове перетворення дипломатії на пропаганду у виконанні російських дипломатів", – сказав Кулеба.

"Російські колеги, Україні, на відміну від вас, не потрібно нічого приватизувати. Ми як були на своїй землі тисячу років, так і залишаємось на ній. Це ви приходите на чужу землю, намагаючись її привласнити. Це ви намагаєтесь привласнити чужу історії, чужі страви, чужу культуру. Україна була, є і буде. Указ президента України просто зафіксував цей факт", – додав міністр.

Він підкреслив, що спроби Москви як історичної периферії називатися центром не нові, але "факт залишається фактом: двох Києвів немає".

"Є один Київ, і це український Київ, і це столиця Української держави, який був з самого початку столицею древньої Русі. Це наша історія. Це наше минуле. Наше сьогодення і наше майбутнє", – заявив Кулеба.

Свіжі дописи

  • Новини

Армія рф атакувала Кривий Ріг: є постраждалі, під завалами шукають людей

Ввечері 5 березня російські окупаційні війська вдарили ракетами по Кривому Рогу. Внаслідок обстрілу є постраждалі.… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

Макрон ініціював обговорення про використання ядерної зброї Франції для захисту ЄС

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вирішив розпочати стратегічні обговорення з лідерами країн ЄС щодо використання ядерної… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

“Хто вам сказав, що я слабка?”: у Києві відкрилася виставка – присвята жінкам

У перші дні весни в Музеї історії міста Києва відкрилась виставка «Хто вам сказав, що… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

На Харківщині презентували унікальну скульптуру Хреста, створену з 20 тис. уламків російських снарядів

У Богодухові на Алеї Слави відбулася знакова подія – презентація унікальної скульптури Хреста, створеної з… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

У Білому домі заявили, що переговори між Україною і США щодо угоди про копалини, тривають та пояснили чому призупинили військову допомогу

Україна і США все ще обговорюють укладення угоди про корисні копалини. Переговори між чиновниками двох… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

Федоров анонсував запуск дозволів на зброю у застосунку “Дія”

Бета-тестування послуги «Дозвіл на зброю» у «Дії» добігає кінця; найближчим часом послуга запрацює для всіх… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.