У Києві можна безкоштовно наповнити свою багаторазову пляшку чистою водою

«Наповни пляшку тут / Refill» – це проект, який об'єднує еко-відповідальні заклади України та стимулює використання багаторазових пляшок серед населення. 

У рамках проекту заклади-учасники безкоштовно наповнять багаторазову пляшку кожному, хто до них завітає.

Проект реалізує компанія Ecola – технологічний стартап, який допомагає людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на переробку просто і зручно.

З листопада 2020 року більш ніж 10 тисяч сімей та організацій здали компанії на переробку або утилізацію понад 11 тисяч кубометрів сировини. А це, між іншим, у висоту – як 26 веж Empire State Building у Нью-Йорку!

Метою проекту «Наповни пляшку тут» є зменшення використання одноразових пластикових PET-пляшок, які в більшості випадків потрапляють на полігон і розкладаються більше, ніж 200 років.

Збереження природи – це не тільки сортування, а ще й зміна звичок та поведінки з метою зменшення обсягу генерації сміття загалом. Зменшення предметів одноразового використання – один з перших кроків свідомого споживання. Проект "Наповни пляшку тут" від Ecola надає змогу зробити цей перший крок дуже простим.

Як це працює?

  • Крок 1

Містяни, проходячи повз заклад партнера проекту, побачать ось таку наліпку чи воблер. Це означає, що можна сміливо зайти і попросити працівників закладу наповнити вашу багаторазову пляшку. 

Дізнатися про те, які заклади беруть участь у проекті, можна на сайті Ecola, скориставшись зручною мапою партнерів. Тут можна подивитися куди зайти у Печерському районі, які заклади наповнять пляшку біля метро Мінська або на Золотих Воротах.

  • Крок 2

Отже, ви у закладі. Підійдіть до офіціанта, на бар чи на касу і дайте свою багаторазову пляшку для наповнення фільтрованою водою. Після цього відскануйте QR-код, який вам нададуть працівники закладу. Це допоможе нам підрахувати, скільки багаторазових пляшечок наповнено, і скільки PET-пляшок не потрапило у смітник. 

«Наша мета – зробити відповідальне споживання та поводження зі сміттям частиною нормальної поведінки людини. Саме тому ми намагаємося створювати нові проекти, які дозволяють все більшій та більшій кількості  людей зробити перший крок в напрямку нової еко-поведінки." – зазначає Назар Мозговий, засновник Ecola.

Один з перших партнерів «Наповни пляшку тут» – мережа ресторанів «Евразия», і ось що зазначає керуюча партнерка Тихоненко Оксана про важливість проекту:

«Майбутнє екології значною мірою залежить від кожного з нас, і чим швидше ми почнемо робити «маленькі кроки» допомагаючи природі, тим більше шансів зберегти наше довкілля.

Таким кроком є участь в проекті «Наповни пляшку тут», адже кожну хвилину в світі продається близько 1 млн пластикових пляшок. Ця цифра може стати меншою, якщо люди почнуть використовувати багаторазову пляшку, а ми з задоволенням наповнимо її кожному в ресторанах нашої мережі».

Ще один партнер проекту – кафе-платформа добрих справ Альтруїст, де власниця закладу Анна Андрієнко впевнена, що майбутнє за такими рішеннями: 

«Налити воду в будь-якому закладі в свою пляшку безкоштовно – це абсолютно нормально. Давати воду в кафе безкоштовно теж нормально. Навіщо плодити одноразовий пластик і купувати кілька маленьких пляшок води щодня, якщо цього можна не робити?

Круто, що Ecola звернула увагу на цю проблему і розповідає про заклади, де можна зробити Refill. Вірю, що таких закладів з часом стане більше. Люди не повинні соромитися, фільтр-вода є на будь-якому барі, в будь-якому кафе. Майбутнє точно за такими рішеннями, замість використання одноразового пластику».

Стати партнером проекту «Наповни пляшку тут» та доєднатися до еко-свідомих закладів дуже просто – необхідно заповнити анкету або залишити заявку на сторінці проекту.

Нагадаємо, що з листопада 2020 року також кияни можуть здати на переробку вторсировину не виходячи з дому. Компанія Ecola забирає вторсировину безпосередньо від дверей квартири, будинку чи офісу. 

Здати сировину можна безкоштовно протягом вихідних. В будні вивіз сировини коштує 129 грн. за одне замовлення. А ті, хто готовий накопичувати вторсировину чи генерує її від 30 кг, можуть не просто здати сміття, а продати його та отримати за це винагороду. Для оформлення замовлення на вивіз вторсировини потрібно зареєструватися в телеграм-боті @EcolaAssistBot, вартість вторсировини на продаж можна переглянути на офіційному сайті компанії. 

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.