Про це повідомив Президент Володимир Зеленський під час заяви для представників ЗМІ за результатами переговорів з Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель у Києві.
Глава держави зазначив, що під час його зустрічі з канцлером Німеччини велику увагу було приділено питанню енергетичної безпеки Європи та, зокрема, загрозам від реалізації проекту «Північний потік – 2».
«Ми розглядаємо цей проект виключно через призму безпеки. Вважаємо його небезпечною геополітичною зброєю з боку Кремля», – наголосив Володимир Зеленський.
За його словами, для України важливо отримати чіткий міжнародно-правовий механізм, що гарантуватиме безпеку та стане дієвим запобіжником від російської військової агресії.
«Відповідно до Угоди про асоціацію ми ініціювали проведення консультацій з Європейською комісією та урядом ФРН найближчим часом», – розповів Президент.
Він зауважив, що навіть сьогодні, коли «Північний потік – 2» ще не добудований, чітко видно, хто контролює ціни на газ у Європі та їхнє зростання.
«Тому я не вважаю, що це лише економічне питання. І добудова «Північного потоку – 2», а потім його імплементація та використання призведуть до великих ризиків. Я вважаю, що це буде на руку тільки Російській Федерації», – наголосив Володимир Зеленський.
Федеральний канцлер Ангела Меркель зі свого боку підтримала необхідність продовження співпраці України та Німеччини у сфері енергетики. Вона повідомила, що завтра до України прибуде міністр економіки та енергетики Петер Альтмаєр для участі у важливих переговорах.
Ангела Меркель зауважила, що Німеччина хоче якомога швидше продовжити дію договору про транзит газу територією України після 2024 року, про що вона вже говорила під час зустрічі з Президентом РФ Володимиром Путіним.
«Ми після 2024 року будемо експортувати газ з Росії до Європи, і тут важливо, щоб Україна залишилася транзитною країною і щоб цей договір був продовжений», – сказала вона.
Федеральний канцлер також наголосила, що Німеччина та США поділяють позицію щодо того, що газ не можна використовувати як зброю. За її словами, «Північний потік – 2» діятиме в межах європейського правового поля, зокрема Третього енергетичного пакета, і якщо РФ намагатиметься використати цей газогін як зброю, порушуватиметься питання про застосування санкцій.
Освітній серіал від експертів Державної служби з надзвичайних ситуацій про те, як діяти у надзвичайних… Читати більше
Цілком ймовірно, що поранені російські військовослужбовці повертаються до виконання бойових завдань в Україні із незагоєними… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський переконаний, що протиповітряна оборона та достатня кількість протиракет є обов’язковою умовою… Читати більше
Для бойових бригад Міністерство оборони закупило повнопривідні вантажні автомобілі від українського виробника, які будуть використовувати… Читати більше
У Тбілісі у неділю, 2 лютого, біля торгового центру Tbilisi Mall розпочалася антиурядова акція на… Читати більше
Із вулиць Львова розпочали евакуацію занедбаних автівок, які порушували благоустрій міста. Станом на 31 січня… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.