fbpx
Сьогодні
13:02 21 Сер 2021

На місці літописного Іскоростеня при створенні флагштоку знайшли кістки мамонта: археологи дозволу на земельні роботи не давали

Фото: Suspilne

У Коростені під час підготовчих будівельних робіт перед встановленням флагштоку будівельники знайшли кістки, які могли належати мамонту.

Про це Суспільному розповів старший науковий співробітник інституту археології Національної академії наук Андрій Петраускас.

За його словами, знайдені кістки за своїм розміром, складом, характером знахідки вірогідно належали саме мамонту.

"Вони ще в дуже гарному стані, не трухлі, – каже Андрій Петраускас. – "Ми можемо сподіватися, що при розкопках, які будуть проводитися у жовтні, ми зможемо отримати якийсь кістковий матеріал у гарному стані. Також важливо те, що воно знаходиться на шаруваннях, які належать до льодовикового періоду".

У Коротені знайшли мамонта

Заступниця коростенського міського голови Наталія Чижевська говорить, що рештки мамонта знайшли у Коростенському парку відпочинку під час копання там котловану, де планували встановити 50-метровий флагшток до Дня Незалежності.

"Почалися земляні роботи, в процесі яких побачили кістяк. Для усіх це було великою несподіванкою. Ніхто не міг повірити, що ці знахідки можуть належати до доби середнього палеоліту. А це означає, що цими археологічними знахідками мають опікуватися міжнародні науковці. Ми звернулися до інституту археології, вони приїхали і на своєму рівні визначили, що це кістки мамонта", – сказала Наталія Чижевська.

У Коротені знайшли мамонта

Завідувач відділом природи Житомирського краєзнавчого музею Петро Печенюк говорить, що знайдені рештки мають бути під постійним наглядом.

"Рештки тварин майже завжди знаходять у гарному стані, а їхні руйнування у більшості випадків пов'язані з тим, що люди не знають, як з ними поводитися. Знайдені залишки потребують негайної фіксації, а у подальшому – консервації. І цього часто не проводять, тому це призводить до їхнього швидкого руйнування", – розповів Петро Печенюк.

Наразі роботи із встановлення флагштоку в міському парку призупинили.

У Спілці археологів України натомість зауважують, що наразі під флагшток викопали котлован 15х5 м у Коростені, на городищі XII ст., яке своїм віком сягає часів Київської Русі.

Археологи стверджують, що попри статус історичної пам'ятки про дозвіл згадали лиш тоді, коли знайшли кістки.

"Про те, що мало бути принаймні археологічне обстеження перед проведенням земляних робіт, згадали лише, коли з'явились кістки. Лист по дозвіл в Інститут археології НАН України направили, але вже коли значну ділянку зруйнували екскаватором", – розповіли у Спілці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: