Про це у Telegram написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Цим самим він відповів на звинувачення мера міста Віталія Кличка в причетності МКІП до руйнування садиби Барбана.
"Коли попереднє керівництво Мінкульту видавало дозволи – жодного охоронного статусу у будинку Барбана не було. А з боку КМДА – ще тоді вони проігнорували внесення будинку у перелік нововиявлених пам'яток. Що тоді, що багато років після позиція КМДА не змінилась", – підкреслює Ткаченко.
Міністр зазначає, що причина зволікання у тому, що підрядником забудови є Микола Негрич, який на той час був депутатом від "УДАРу", а потім – БПП "Солідарність".
Олександр Ткаченко наголошує, що у травні цього року наше міністерство наклало приписи про заборону будівельних робіт по вул. Обсерваторній, 6. Ми не лише повідомили про це КМДА, але й подали копії звернень у правоохоронні органи. Зверталися до КМДА з проханням заборонити руйнування садиби, але наразі вже пізно.
"Як боксер (навіть екс) Ви маєте знати, що таке хибні удари. Так от – спроба "розіграти" з себе захисника Києва – той самий хибний удар. Краще б Ви спрямували ці удари по екскаваторах, що руйнують нашу столицю. Здається, Київ ще ніколи не був в такому жахливому стані. Намагання набрати політичних балів за рахунок теми спадщини дуже невдала. Бо Ви єдиний серед мерів історичних міст, хто намагається усіляко протидіяти прийняттю закону про охорону культурної спадщини, що значно посилить в тому числі і кримінальну відповідальність забудовників за руйнацію пам'яток", – звертається Ткаченко до Кличка.
Міністр порадив меру столиці затвердити історико-архітектурний опорний план Києва, що лежить на розгляді в КМДА вже не перший тиждень. Також він дав пораду готуватися до відбудови будинку, "який ви не встигли зробити пам'яткою, прибирання сміття, ремонту доріг та приборкайте дружбу з їх забудовниками".
Нагадаємо: 20 серпня о 5 ранку в Києві будівельна техніка знищила будинок Барбана кінця ХІХ століття на вул. Обсерваторній 6. Цьому не змогли завадити ані обіцянки поліції зупинити будівельні роботи, ані вивчення ситуації столичною владою, ані спротив активістів.
Після цього глава МКІП Олександр Ткаченко заявив, що він "обурений цинічним знесенням у центрі Києва будинку Барбана кінця ХІХ століття, який влада не захистила від забудовника".
Наразі поліція і прокурори Києва попросили суд накласти арешт на садибу Барбана, розпочавши кримінальне провадження за фактом самоправства.
Увечері 20 серпня Рада національної безпеки та оборони України прийняла рішення про те, аби дати оцінку руйнації садиби Барбана та почати розслідування, якщо там були порушення.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.