Фото: freeradio.com.ua
Про це повідомляє Вільне Радіо.
Традиційні українські орнаменти, квіти, тризуб і цифра "30", а в центрі — українка з паляницею. Такий сюжет зобразили на своїй масштабній витинанці двоє юних майстрів з Часів Яра. Побачити роботу можна у місцевому Будинку культури.
Витинанку, яка складається з 5 частин і сягає 3 метрів заввишки, зробили 14-річний Святослав Цимах і 17-річний Єгор Акіменко. З центральною частиною допомагала наставниця хлопців, викладачка художнього відділення мистецької школи Часів Яра Вікторія Нестерова.
Фото: freeradio.com.ua
Єгор робить витинанки вже третій рік, а його товариш присвятив цьому захопленню понад 5 років.
"Вже не зможу перелічити всі витинанки, які я тут зробив. Малих я майже не роблю, найменші мої витинанки — формату А3. Мені такі більше подобаються, бо там можна розгулятися", — говорить Святослав.
На рахунку Єгора теж не один десяток вирізаних з паперу витворів. Але ця витинанка поки що найбільша з тих, що він робив.
"Спочатку, коли я побачив 3-метровий аркуш паперу, подумав: "Ого, скільки роботи". А зараз вирізав і виявляється, це не так вже й багато", — каже Єгор.
Фото: freeradio.com.ua
Задум зробити паперові рушники з'явився у червні, а вирізали їх близько двох тижнів. Єгор зізнається: найважче йому даються ескізи, тому цим займався товариш. Натомість Святославу менше подобається вирізати однотипні візерунки, а Єгорові це якраз до душі. Тож у хлопців вийшов гарний тандем.
На конкурс таку роботу навряд повезуть, бо її важко транспортувати і збирати. Крім того, по дорозі або на самій виставці витинанку можуть пошкодити, й тижні роботи будуть зведені нанівець. Тому рушники висітимуть у холі Будинку культури.
Фото: freeradio.com.ua
Однолітки хлопців знають про їхнє хобі, але ставляться до нього по-різному. Єгор стверджує, що знайомі його підтримують, а от Святослав про своє захоплення з друзями майже не говорить.
"Я інколи однокласникам показую свої роботи, і вони так: "Угу, красиво". Вони просто не розуміють, що воно таке", — каже хлопець.
Працю двох товаришів оцінила українська мистецтвознавиця Зинаїда Косицька.
"Коли я їй відправила фото цих рушників, то вона написала у відповідь: «Таких рушників я ще не бачила, хоча паперові рушники часто виготовляли в Україні в Петриківці, на Чернігівщині, на Поділлі. Це дуже авторський підхід, бажаю подальших успіхів»", — цитує народну майстриню Вікторія Нестерова.
Фото: freeradio.com.ua
Окрім Святослава та Єгора, у художньому відділенні часовоярської школи мистецтв займаються ще понад 30 вихованців. Їхні роботи неодноразово посідали призові місця на конкурсах різного рівня. Наприклад, навесні витинанку однієї з учениць студії Таїсії Первак визнали найкращою на обласному конкурсі учнівської творчості.
Німеччина найближчим часом передасть Україні близько 100 керованих ракет для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T. Про це… Читати більше
Перший в Україні завод з виробництва флотованого (листового) скла побудують на Київщині до 2028 року.… Читати більше
Лідер партії «Європейська солідарність» та пʼятий президент України Петро Порошенко підтвердив, що РНБО запровадила санкції… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 лютого, провів засідання Ради нацбезпеки і оборони. Зокрема, було… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками "Рамштайну" у Брюсселі заявив, що зустріч була продуктивною, наголосивши, що… Читати більше
Амбасадор UNITED24, історик Тімоті Снайдер разом із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим відвідали прифронтове Запоріжжя.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.