fbpx
Сьогодні
19:48 19 Сер 2021

47% українців не толерують ЛГБТ+, 42% — чайлдфрі, а понад 50% хочуть відновлення смертної кари

Фото seventeen.com

Попри важливість універсалізму та доброти, яку проголошують українці, вони не завжди виявляють толерантність. Зокрема, трохи менше ніж половина негативно ставляться до ЛГБТ+ і чайлдфрі.

Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", опубліковане 19 серпня.

47% опитаних заявили, що негативно ставляться до спільноти ЛГБТ+, а 42% — до чайлдфрі, тобто людей, які свідомо відмовилися від намірів народжувати дітей. Водночас приблизно половина опитаних ставиться до ЛГБТ+ і чайлдфрі нейтрально і лише 7-8% — позитивно.

28% респондентів стверджують, що не сприймають атеїстів (людей, які не вірять у Бога). Нейтрально до них ставляться 63%, а 8% — позитивно. Водночас 60% опитаних кажуть, що вірять в існування Бога; 17% сумніваються, але вірять; 14% вірять у вищі сили.

Найбільш толерантними, за даними опитування, виявилися дівчата віком 16-24 роки: третина з них позитивно ставиться до ЛГБТ+ і чайлдфрі. Також жителі Києва більш толерантні, ніж мешканці будь-яких інших регіонів, при цьому на заході менш терпимі до атеїстів, а на сході — до ЛГБТ+ і чайлдфрі.

Найменш толерантними виявилися люди, які підтримують політиків Юрія Бойка та Євгена Мураєва. А виборці Петра Порошенка та Володимира Зеленського порівняно толерантніші — у них переважає нейтральне ставлення, зазначають соціологи.

Крім того, 51% респондентів заявили, що підтримують відновлення смертної кари в Україні, проти виступають 45%. Найчастіше за смертну кару висловлювалися люди старшого віку, з меншим доходом і нижчим рівнем освіти й чоловіки.

Опитування відбувалося протягом 20 липня — 9 серпня серед громадян України віком від 16 років в усіх регіонах, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера.

В опитуванні взяли участь 20 тисяч респондентів, вибірка репрезентативна щодо населення України. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: по всій Україні — не більше ніж 1,0%, по області — не більше ніж 4%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: