fbpx
Сьогодні
14:54 12 Сер 2021

Венедіктова підписала повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти культурної спадщини у Криму

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), яке стосується воєнних злочинів проти об'єктів культурної спадщини на тимчасово окупованій території півострова Крим.

Як зазначає пресслужба Офісу Генпрокурора, в повідомленні міститься інформація стосовно широкомасштабного привласнення і руйнування об'єктів культурної спадщини, не виправданих воєнною необхідністю і здійснюваних незаконним чином і безцільно.

У документі наведені докази широкомасштабного руйнування і привласнення об'єктів культурної спадщини:

  • Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора;
  • Історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї – Ханський палац, Чуфут-Кале;
  • Кримська астрофізична обсерваторія;
  • Вежа Костянтина та Докова Башта у м. Феодосія;
  • Церква Івана Предтечі у м. Керч.

Детально описані в інформповідомленні також численні випадки незаконних археологічних розкопок та модифікацій культурних цінностей на тимчасово окупованій території півострова Крим, зокрема поселень Кермен-Бурун та Сиваг-Кермен.

"Знищення унікальних об'єктів культурної спадщини людства є таким же незворотним злочином як і позбавлення людини життя. Адже один із способів припинити існування народу – це знищити його культуру і історію. Це тонкі матерії, але дуже вагомі для самоідентичності нашої держави. Я вдячна громадянському суспільству і експертам за величезну роботу і ту допомогу, яку вони здійснили в зборі доказів цих злочинів. Ми передаємо спільно зібрану аналітику щодо експропріації та руйнування цих цінностей, щоби Міжнародний кримінальний суд долучив їх до свого розслідування, яке, сподіваємось вже найближчим часом може розпочатись", – наголосила Ірина Венедіктова.

Венедіктова підписала звернення до МКС щодо Криму

Також у документі детально описано окремі форми скоєння злочинів з боку офіційної влади РФ та окупаційної влади півострова Крим. Серед них: незаконний обіг предметів культури, злочинна недбалість у процесі так званої "реставрації" об'єктів культури, проведення незаконних археологічних розкопок, зокрема, розкопок місць поховань та курганів, їх руйнування та пограбування, а також переміщення культурних цінностей з тимчасово окупованої території.

"Десятки об'єктів культурної спадщини України та людства було знищено також внаслідок будівництва так званої траси "Таврида" – це траса Керч-Севастополь та шляхопроводи у Севастополі, що разом зі спорудженням Кримського мосту відповідно до Резолюції Генасамблеї ООН "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів сприяє подальшій мілітаризації півострова. Такі дії є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, та кваліфікуються як окремий різновид воєнних злочинів за змістом Римського статуту Міжнародного кримінального суду", – додала Генпрокурор.

Крім цього, на даний час органами правопорядку АР Крим та м. Севастополя здійснюється розслідування у 23 кримінальних провадженнях за понад 100 фактами умисного знищення, руйнування чи псування пам'яток історії або культури, незаконного проведення пошукових, археологічних робіт, вивезення культурних цінностей з Криму.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: