В Україні розвиватимуть екологічний транспорт: підписано закони

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які стимулюватимуть розвиток екологічного транспорту в Україні

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Президент Володимир Зеленський підписав два закони, які спрямовані на те, щоб розвивати екологічний транспорт: "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні" та "Про внесення зміни до пункту 4 розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні".

За цими законами, в країні мають збільшити виробництво електричних транспортних засобів, трамвайних вагонів та вагонів метро, транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, які працюють виключно на стисненому або зрідженому метані чи біогазі.

Також тимчасово, до 1 січня 2026 року, застосують низку пільг. Наприклад, на ввезення в Україну та постачання на території України транспортних засобів, оснащених електродвигунами, не накладатимуть податок.

Окрім цього, до 31 грудня 2035 року звільнили від оподаткування прибуток підприємств, які виробляють зазначені транспортні засоби, а також електродвигуни, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори та зарядні пристрої до них. Але лише це за умови спрямування вивільнених коштів на наукові, дослідницькі та конструкторські роботи в галузі електричного транспорту, запровадження новітніх технологій.

У пресцентрі зазначили, що ухвалення цих законів допоможе захистити довкілля, тому що використання екологічного транспорту сприятиме зниженню рівня забрудненості повітря. А також зростуть інвестиції у машинобудівній, електротехнічній галузях економіки України та з'явиться велика кількість нових робочих місць.

Ці закони наберуть чинності з 1 січня 2022 року.

Свіжі дописи

  • Новини

З тимчасово окупованих територій та росії вдалося повернути ще сімох дітей

Україні вдалося повернути ще сімох українських дітей віком від 5 до 16 років з тимчасово… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Умєров заявив, що Україна вже працює над альтернативними джерелами розвідданих

Україна ще не знає деталей щодо обмеження Сполученими Штатами Америки доступу до розвідувальних даних, тому… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Сирський озвучив втрати російської армії у війні з початку року

Російсько-окупаційні війська зазнають значних втрат у повномасштабній війні проти України. Лише від початку 2025 року… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Британія підписала угоду щодо постачання Україні безпілотників на $38 млн

Під час візиту до Вашингтона міністр Великої Британії Джон Гілі підписав контракти на загальну суму… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

“Проксі-війна” Сполучених Штатів та росії в Україні: у кремлі підтримали заяву Рубіо

У кремлі погодилися зі словами державного секретаря США Марко Рубіо про "проксі-війну" між Вашингтоном та… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Бельгія відклала до 2026 року передачу Україні винищувачів F-16 

Бельгія розраховує поставити Україні винищувачі F-16 у 2026 році Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Барт… Читати більше

Thursday March 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.