fbpx
Сьогодні
10:23 10 Сер 2021

Актора і викладача Карпенко-Карого звинуватили у домаганнях до студенток. Мінкульт обіцяє службове розслідування

Народного артиста України та викладача Київського національного університету імені Карпенка-Карого Володимира Талашка звинуватили у домаганнях. Про випадки «залицянь» з боку викладача розповіла низка студенток та абітурієнток вишу. У Міністерстві культури пообіцяли провести службове розслідування.

Історії жінок, які стали жертвами домагань викладача, опублікував сценарист Богдан Панкрухін.

Спершу про свій досвід розповіли дві дівчини, однак пізніше сценарист почав отримувати численні повідомлення від інших студенток, які стикнулися з домаганнями з боку Талашка.

Жінки розповідали, що він просив їх «закусити губу», «підняти ноги», брав за талію, запрошував до власної квартири або пропонував підвезти на машині тощо.

Як розповів сценарист, схоже, що протягом 20 років схема домагань Талашка до студенток та абітурієнток була одна: той запрошував дівчат до себе репетирувати чи послухати їхню програму, фотографував і домагався їх.

Богдан Панкрухін розповів, що поки готував матеріал про Талашка, йому надходили повідомлення з погрозами: «… що я обмовляю того чи іншого педагога, оскільки з ними (з тими, хто писав мені на електронну пошту) він ніколи межі не переходив. Так ось, дорогі друзі, якщо з вами цього не траплялося або ви не були свідком того, про що я написав, то це не означає, що цього не було взагалі. Я прекрасно розумію важливість майстра в житті кожного молодого актора, але правда набагато важливіша».

Журналістка й телеведуча Яніна Соколова, яка також навчалась у Карпенка-Карого, розповіла, що «Талашко такий там не один».

«Коли я вступала до вишу, один із педагогів мав і до мене схожі спроби, які відбувалися під дією на нього оковитої. Так, педагоги у виші періодично п'ють і на індивідуальних заняттях проявляють свою хтивість, знаючи, що жінки мовчатимуть. Бо хто вони, народні [артисти], а хто ці, "іногородні"», написала вона.

Яка реакція?

У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що «глибоко стривожені» такими звинуваченнями щодо викладача та негайно ініціювали службове розслідування.

Виконувачка обов'язків ректора університету Карпенка-Карого Галина Миленька у коментарі виданню Wonderzine зазначила, що виш «різко засуджує прояви харасменту як із боку викладачів, так і абітурієнтів, які намагаються "закрити" відсутність здібностей до навчання сексуально агресивною поведінкою».

Миленька каже, що до прочитання посту в соцмережах про такі випадки нічого не чула. Сам викладач категорично заперечив звинувачення у домаганнях.

Тепер у виші планують створити робочу комісію для з'ясування фактів, викладених у пості.

«Можливо, на час проведення цього розслідування Талашка відсторонять від виконання обов'язків, якщо так вирішить комісія. Якщо ці факти будуть підтверджені не просто враженнями від спілкування з викладачем, підключать юристів і застосують жорсткі заходи аж до звільнення викладача», сказала в. о. ректора.

Володимир Талашко

Володимир Талашко радянський та український актор театру і кіно, телеведучий. Заслужений артист Української РСР (1979). Народний артист України (2002).

Широку популярність йому принесла участь у фільмі Леоніда Бикова «В бій ідуть тільки "старики"», де він зіграв роль старшого лейтенанта Сергія Скворцова. Ця роль стала візитівкою актора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: