19:34 08 Сер 2021

У Токіо офіційно закрили Олімпійські ігри: як це було

У Токіо 8 серпня відбулася церемонія закриття Олімпійських ігор. Змагання мали відбутися ще у 2020 році, але їх довелося перенести на рік через пандемію коронавірусу.

На церемонії закриття Олімпіади були лише спортсмени, високопосадовці Міжнародного олімпійського комітету та офіційні представники організаторів. Натомість звичайні глядачі на захід потрапити не змогли — усе через коронавірусні обмеження. Проте багато людей усе-таки зібралися біля стадіону й спостерігали за святом із-за меж арени.

У Токіо офіційно закрили Олімпійські ігри

На відміну від церемонії відкриття, де вперше в історії прапори несли двоє спортсменів від кожної країни, під час закриття стяг своєї команди демонструвала лише одна людина.

Від України прапороносицею була дворазова призерка Олімпійських ігор-2020 — веслувальниця Людмила Лузан, яка здобула на змаганнях срібло та бронзу.

А загалом церемонія закриття тривала приблизно три години, під час її проведення на арену вийшли учасники 206 збірних. Крім того, під час урочистостей також відбулася передача «права господаря» з Токіо до Парижа, де у 2024 році відбудеться наступна Олімпіада. А ще церемонія супроводжувалася феєрверками, які яскраво спалахували над стадіоном.

Варто зазначити, що перше місце у медальному заліку Олімпіади посіли США. У них 39 золотих медалей та загалом 119 олімпійських нагород. Другою стала збірна Китаю — 38 золотих медалей і загалом 88 нагород. Третє місце у господарів Ігор — Японії. Її спортсмени завоювали 27 золотих медалей та загалом 58 нагород.

Україну на змаганнях представляли 157 спортсменів, які виступають у 25 видах спорту. Наша збірна виборола 19 медалей і посіла 44 місце в медальному заліку.