fbpx
Сьогодні
10:44 08 Сер 2021

Данилюк заявив, що новий правоохоронний орган може забрати частину функцій СБУ і Нацполіції

Бюро економічної безпеки, що створюється в Україні, має забрати собі функції СБУ, податкової міліції та Національної поліції з розслідування економічних злочинів проти держави.

Про це розповів на телеканалі "Україна 24" екссекретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк.

Він нагадав, що стояв у витоків створення Бюро економічної безпеки – "розробляв концепцію, а потім законопроєкти".

"За задумом, це має бути єдиний орган державний, який би займався розслідуванням економічних злочинів проти держави. І він має замінити СБУ у виконанні цих функцій, податкової міліції та Національної поліції… Що не так? Те, що його намагаються взяти під контроль. Влада намагається взяти під контроль усіма засобами… І зараз створена комісія, яка обирає керівника, яка є повністю політично залежною, і ключове намагання – це призначити контрольовану людину… Перетворюється на каральний орган, з потужним повноваженнями, яких немає зараз у жодного органу в країні. І головне – він не буде виконувати основну функцію – це розслідування цих злочинів, припиняти злочини. І це означатиме, що там і далі будуть продовжувати красти мільярди. І тоді у мене позиція наступна – краще тоді взагалі його не створювати, аніж він буде таким", – зазначив екссекретар РНБО.

Данилюк наголосив, що, згідно з законом, "будь-який політичний вплив на БЕБ заборонено з боку президента, з боку прем'єр-міністра і так далі".

"Це має бути незалежний орган. Чому? Тому, що він відповідає за очищення системи. А система корумпована, система краде гроші, система підтримує людей, які працюють не на суспільство. А завдання цього органу поставити на цьому крапку. Має бути незалежна людина. Взагалі питання незалежності органів – це ж не нове питання, так? І Порошенко, і Зеленський ніяк не можуть змиритися з незалежністю НАБУ. І тоді, і зараз ведеться боротьба за спеціальну антикорупційну прокуратуру, вплив на неї. Ніяк не можуть призначити керівника ДБР, тому що це дуже потужний орган і якось треба свою людину провести. Зараз там боротьба з БЕБ, нічого нового. Чому? Тому що влада традиційно не довіряє суспільству, не довіряє громадянам, бізнесу, чиновникам, і замість цього намагається контролювати та маніпулювати", – розповів він.

Екссекретар РНБО також сказав, яка деолігархізація потрібна Україні:

"Є влада, а є олігарх. Влада нібито намагається з ним боротися. А чого влада хоче досягнути? А вона здатна зробити так, щоб економіка розвивалася? Якщо вона здатна, то це може навіть вигідно олігарху, тому що його активи більшого вартуватимуть. І він може навіть готовий віддати цей вплив. А якщо влада не здатна нічого зробити – це створює хаос. А хаос це не про боротьбу, це – знищення інвестиційної привабливості України. Усе менше буде грошей як ззовні, так і всередині країни. І українці будуть виїжджати. Така "деолігархізація" нам точно не потрібна".

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

9 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

сжечь напалмом и засыпать хлоркой

2
берег

Скільки ще ДАРМОЇДІВ потрібно владі для наведення порядку в країні !? "Папєрєднік" вальцман -порошенко разом із гройсманом розповідав , що тільки зроблять НАБУ і САП , - і все, корупцію подолають ! П'ЯТЬ РОКІВ ДАРМОЇДИ НАБУ І САП ( до речі , отримують мінімум по 70 тис грн.) НЕ ПОСАДИЛИ НІ ОДНОГО КОРУПЦІОНЕРА ! Де Насіров, що обікрав українців на ДВА МІЛЬЯРДИ !? ГУЛЯЄ НА СВОБОДІ ! Де"брильянтові прокурори " , що брали хабарі на сотні мільйонів ? НА СВОБОДІ ! Де антинародний депутат розенблат із другом поляковим , що кришували "бурштиновий бізнес" на сотні мільйонів дол !? НАСОЛОДЖУЮТЬСЯ ЖИТТЯМ на крадені гроші ! Тепер у бандитів при владі наросли синки та дочки, яких треба кудись приткнути, бо працювати вони НІКОЛИ НЕ БУДУТЬ ! Саме для них і створюють цю синекуру, щоби ті гниди сиділи , нічого не робили та жили на всю губу за рахунок тяжкої праці українців ! Порядок у країні можна навести дуже швидко , наприклад десь люди працюють "у тіні". Перевірка і за результатами її керівника податкової звільняють без права роботи у держслужбі, хазяїн, що не оформлює людей - у ТЮРМУ З ПОВНОЮ КОНФІСКАЦІЄЮ ! Закони ВСІ Є ! Вже тридцять років йде саботаж , просту людину "загнати у тюрму" - просто, а будь-якого чиновничка - неможливо , хіба що буде красти й не ділитися ! А клоун з "трускавецьким ПТУ-лікбезом" будуть плодити ДАРМОЇДІВ , БО САМІ Є ДАРМОЇДАМИ !

3
Віктор

А что мешает старым типа правохранительным органам наводить порядок в стране??? Им то всего лишь и надо, что выполнять свои функциональные обязанности. И если они не в состоянии их выполнять, то на оборот их нужно сокращать, распускать и разгонять, как не соответствующих поставленным задачам и занимаемым должностям, а не создавать новые, которые точно так же будут сидеть на шее у народа и заниматься ИБД, то есть имитацией бурной деятельности... Привожу пример. Одного из граждан Украины арестовали в Австрии. Потом суд выпустил его под залог в 125 миллионов долларов. Сумму ощущаете??? У меня возникает вопрос. А чем занимается наш гарант конституции и законности, которому подчинены сейчас практически все правохранительные органы??? Во первых арестован гражданин Украины, которого, как минимум наш гарант должен защищать. Почему до сих пор не создана следственная группа и не отправлена в Австрию, что бы разобраться не умышленно ли его арестовали, что бы таким образом ограбить и высосать честно заработанные деньги. Должен быть организован грандиозный скандал. Ведь арестован гражданин Украины... А если окажется что он действительно арестован по делу, что этот гражданин Украины преступник, то он, как минимум должен попадать под статьи закона про незаконное обогащение внутри Украины, который подписал уже теперешний президент и гарант Зеленский перед самым Новым годом... Против другого гражданина Украины в США возбуждено два уголовных дела на астрономические суммы. И ситуация получается аналогичная. Где наш гарант, который должен защищать граждан Украины??? А если этот гражданин действительно преступник и этому есть доказательства, что должна выяснить следственная группа посланная в США, то и этот гражданин должен попадать, как минимум под закон "О незаконном обогащении". А так, как ни чего этого не происходит, то возникает естественный вопрос: - Что мешает гаранту выполнять свои функции и почему он не даёт команды подчинённым ему структурам действовать??? И если окажется, что сам гарант в сговоре с этими гражданами Украины, то тут же возникает следующий вопрос: - А зачем нам нужен такой ГАРАНТ??? Не пора ли ему выписать подорожную, как это сделали Януковичу??? Тем более, что и с защитой и обороной страны у него тоже как-то не очень получается??? А они в место того, что бы тупо выполнять свои функциональные обязанности. тупо плодят новые структуры... Это ни что иное, как действительно ИМИТАЦИЯ БУРНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ...

4
Віктор

Наплодили тих бюрів -"несть числа", а толку як не було, так і немає... Просте питання.. Приватизація проводилася, в основному з вимогами до бенефіціарів: переозброєння виробничих потужностей, зростання об'ємів виробництва, підвищення продуктивності праці, в результаті якого мало бути підвищення заробітньої плати, безпеки на виробництві і таке інше... Хтось же мав контролювати виконання цих умов і яким чином?... Інакше приватизація перетворювалась в грабунок.

5

Руководить этим "органом" будет Кубраков?

6
Гонта

Пане ШМАТЛАЙНАДАНИЛЮК, ви розберіться зі "старими" т.з. правоохоронними органами, а потім вже будете плодити нові.

7
Ше оден Орган

"За задумом, це має бути єдиний орган державний, який би займався розслідуванням е к о н о м і ч н и х з л о ч и н і в п р о т и держави" - так висловився колишній ......Данилюк О.

Так от і питання: А хто буде розслідувати економічні злочини проти українського нгароду ?
А розслідувати є що: розграблені колиші народні заводи, фабрики, гірничі, добуваючі підприємства (разом з корисними копалинами), цілі пароплавства (ЧМП, Дунайське), тощо. Санаторії, будинки відпочинків, лікарні.
Трудові вклади (саме трудові) - людей.
А щодо держави, то це: сьогодні одна система організації та практики влади, завтра друга, після завтра - третя.
Конкретно щодо нашої, - то взагалі хто не прийде до Верховної ради, у Ґаранти, у Премьєри, то відзразу починає нести заїджену х..ту: "Нам потрібно розбудовувати нову державу, демократію; потрібно розробити та прийняти нові закони (яких, доречі, вже наприймали з 200000 штук і толку від них "0 на масу".
А також: "Ми беремо на себе всю політичну відповідальність.....".
І беруть, беруть, ой ще й як беруть ... і єврами, і фунтами, а особливо долярами

8
Бывалый

Все обиженные похожи друг на друга: скулят!

9
Тарас Чевшенко

А ти пі..рок явно з Контори, чи колишньої, чи з СУЧ асн ОЇ.
Тому й зрозуміло, що "Бувалий".

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: