fbpx
Сьогодні
14:56 07 Сер 2021

У Кривому Розі за 3 місяці в атмосфері опинилося 663 тонни викидів: причина у вибухах на кар'єрах

Фото УНІАН

Рівень забруднення повітря в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області в липні поточного року за індексом забруднення атмосферного повітря зберігся на рівні "дуже високий".

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Через невелику кількість опадів та спекотну погоду, найбільше забруднення зафіксовано в Інгулецькому районі, повідомляється в щомісячному бюлетені забруднення атмосферного повітря за минулий місяць.

За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗАП) Кривого Рогу, протягом минулого місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) щодо пилу в 131 випадку (50% проб), формальдегіду – у 71 випадку (14%), фенолу – у восьми випадках (2%), оксиду вуглецю – у восьми випадках (3%) і діоксиду азоту – у шести випадках (2%).

Середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, оксиду азоту та аміаку на всіх п'яти постах спостережень міста не перевищували санітарно-гігієнічних норм, констатується у довідці. Щодо пилу фіксувалося перевищення на всіх п'яти пунктах спостережень, щодо діоксиду азоту та формальдегіду – також на всіх п'яти постах. Крім того, в Центрально-Міському районі спостерігалося перевищення ГДК щодо фенолу в 1,33 раза.

У першому кварталі 2021 року викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря міста залишилися на рівні аналогічного періоду минулого року і становили 56,26 тис. тонн. Водночас протягом I кварталу 2021 року промислові підприємства "ArcelorMittal Кривий Ріг", ТОВ "Рудомайн", "Південний ГЗК", "Центральний ГЗК", "Інгулецький ГЗК" і "Північний ГЗК" здійснили 46 масових вибухів у кар'єрах. Викиди забруднювальних речовин в атмосферу під час масових вибухів у кар'єрах за I квартал 2021 сягнули 663 тонн, зокрема пилу – 575 тонн, оксиду вуглецю – 49 тонн, діоксиду азоту – 39 тонн.

Завдяки вживанню підприємствами заходів зі скорочення викидів під час здійснення вибухів вдалося запобігти викидам в атмосферу 2,4 тис. тонн забруднювальних речовин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: