fbpx
Сьогодні
11:38 06 Сер 2021

Кабмін оприлюднив "дорожню карту" створення безбар’єрного простору в Україні

English version here

фото: Офіс президента

Кабінет Міністрів оприлюднив план заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.

Відповідний документ опублікований на Урядовому порталі, передає Рубрика.

"Затвердити план заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року", – йдеться у постанові.

Також зазначається, що фінансування виконання плану заходів здійснюється за рахунок та у межах видатків, передбачених у державному та місцевих бюджетах на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Як повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, над створенням цього плану заходів працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів.

"Йдеться про "дорожню карту" на найближчі півтора року. План заходів визначає послідовність дій, які мають першочергово зробити учасники процесу з усунення бар'єрів у різних сферах суспільного життя. Стратегічна мета – аби до 2030 року Україна стала комфортною для кожного громадянина", – підкреслила Козловська.

До плану заходів увійшли понад 250 проєктів. Йдеться про такі напрями, як фізична доступність громадських будівель, доступність шкільної освіти, створення стандартів інфраструктурної безбар'єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічна безбар'єрність тощо.

План заходів визначає, зокрема, такі завдання для профільних міністерств та громадських організацій:

  • моніторити та контролювати сферу доступності об'єктів фізичного оточення та транспорту на систематичній основі;
  • зробити інформацію та цифрові послуги доступними для всіх груп населення (наприклад, державні вебсторінки мають бути адаптовані для осіб з порушеннями зору та слуху, а телерадіоорганізації мають забезпечувати субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, кінофільмів, передач тощо);
  • забезпечити усі групи населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі;
  • створити інклюзивне освітнє середовище; забезпечити умови для працевлаштування всіх груп населення.

Як повідомлялося, ініціатором розробки Нацстратегії безбар'єрності виступила перша леді України Олена Зеленська.

Розробку проєкту плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: