15:35 05 Сер 2021

Олімпіада 2020: каратистка Терлюга виборола "срібло"

English version here

Українська каратистка Анжеліка Терлюга виборола срібну медаль Олімпіади в Токіо.

Про це стало відомо з трансляції Ігор.

У фінальному поєдинку Олімпійських ігор у карате (куміте) у ваговій категорії до 55 кг Терлюга поступилася болгарці Івет Горановій.

Під час поєдинку Анжеліка травмувала ногу, медики її "заморожували".

Срібна медаль Терлюги – це перша нагорода України у карате на Олімпіадах.

У півфіналі Анжеліка Терлюга у ваговій категорії до 55 кг зустрічалася з дворазовою бронзовою медалісткою чемпіонатів світу Вен Цзуюнь з Тайваню. За рахунку 4:4 українка вийшла до фіналу суддівським рішенням.

Анжеліка Терлюга на груповому раунді перемогла Садву Сайєд з Єгипту (1:0), японку Міхо Міяхару (4:0) та звела внічию сутички з Молдір Жангбирбай з Казахстану (4:4) та австрійкою Беттіною Планк (1:1).

За 13 змагальних днів Олімпіади-2020 Україна здобула 13 медалей. Золото у категорії до 87 кг виграв борець Жан Беленюк. У ще одного представника греко-римського стилю Парвіза Насібова срібна медаль у вазі до 67 кг. Срібло на дистанції 1500 м та бронзу на 800 м вільним стилем виграв плавець Михайло Романчук. Борчиня Алла Черкасова здобула бронзу Олімпійських ігор у Токіо у категорії до 68 кг, а Ірина Коляденко посіла третє місце в категорії до 62 кг.

Також бронзові медалі Україні принесли дзюдоїстка Дар'я Білодід у категорії до 48 кг, фехтувальник Ігор Рейзлін у змаганнях шпажистів, Олена Костевич і Олег Омельчук у стрільбі з пневматичного пістолета, тенісистка Еліна Світоліна та Людмила Лузан у веслуванні на каное.

Крім цього, щонайменше срібну нагороду Україні гарантував боксер Олександр Хижняк, який вийшов до фіналу в категорії до 75 кг.