Про це Ситник сказав в інтерв'ю ZN.ua.
«По-перше, рядова справа (про хабарі – ред.) стала політичною. По-друге, внаслідок цього дійсно буде складно мати довіру до її свідчень. Де б він їх не давав – в НАБУ, СБУ або в суді. Тим більше без підтвердження доказами», – зазначив директор НАБУ.
За його словами, у відомстві був законний шлях розслідувати обидві справи – і про хабарі, і про зникнення. Так, зазначив він, у першому випадку – розслідування встановило факт злочинної діяльності екссудді, у другому, «на мою думку, є досить серйозні напрацювання, які могли б отримати своє остаточне підтвердження після свідчень екссудді».
При цьому Ситник передбачає, що тепер і справедливе покарання у першій справі про хабар – під загрозою. «Екссудді дали можливість спекулювати тим, що це – нібито політичне переслідування», – сказав він.
Директор НАБУ вважає, що скандальне повернення екс-судді в Україну – «абсолютна дурість».
«Повторюся, нас відділяло три – максимум чотири тижні до рішення суду про його екстрадицію. Він повернувся б в країну на законних підставах і без будь-яких шансів на політичне забарвлення своєї справи», – підкреслив Ситник.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в отриманні хабаря в розмірі 150 тис. доларів.
У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України і переховувався в Молдові. Третього квітня цього року адвокат Чауса Юліан Балан заявив, що група невідомих озброєних чоловіків викрала Чауса у центрі Кишинева.
30 липня низка українських ЗМІ повідомили про виявлення Чауса в селі у Вінницькій області. Після цього поліція затримала екс-суддю, але його пізніше нібито «перехопили» співробітники СБУ і вивезли в невідомому напрямку. Згодом у СБУ заявили, що «не викрадали» Чауса, а діяли в рамках закону і своїх повноважень, оскільки розслідують викрадення екс-судді та незаконне переправлення його через державний кордон.
Зі свого боку НАБУ наполягає на передачі їм Чауса, обвинуваченого у корупції.
1 серпня адвокат Чауса Ростислав Кравець повідомив, що знайшов свого підзахисного і поки що той перебуває під захистом СБУ й отримує медичну допомогу. Він заявив, що Чаус має поки що два статуси – підозрюваного у справі, яку розслідує НАБУ щодо ймовірного хабаря, і потерпілого у справі про викрадення, яку розслідує СБУ.
3 серпня Національне антикорупційне бюро України закликало СБУ доставити екс-суддю Миколу Чауса до Вищого антикорупційного суду 4 серпня для розгляду питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Також 3 серпня в НАБУ повідомили, що їхні детективи затримали колишнього суддю Чауса в столичній лікарні «Феофанія».
Від системи "Шлях" відключили 223 перевізників. Причинами цього стали схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків… Читати більше
В Україні створили перший спеціалізований центр реінтеграції для військовослужбовців, які повернулися з полону. Цей заклад,… Читати більше
У ніч на 2 листопада російські безпілотники атакували Черкаську область, внаслідок падіння уламків пошкоджень зазнало… Читати більше
В уряді Польщі пропонують надавати Україні кредит на купівлю їхнього озброєння. Його, мовляв, зможуть віддати… Читати більше
З листопада 2024 року ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини… Читати більше
У Київській області енергетики повертають світло мешканцям регіону після атаки російських беспілотників, що відбулася 2… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.