Про це Ситник сказав в інтерв'ю ZN.ua.
«По-перше, рядова справа (про хабарі – ред.) стала політичною. По-друге, внаслідок цього дійсно буде складно мати довіру до її свідчень. Де б він їх не давав – в НАБУ, СБУ або в суді. Тим більше без підтвердження доказами», – зазначив директор НАБУ.
За його словами, у відомстві був законний шлях розслідувати обидві справи – і про хабарі, і про зникнення. Так, зазначив він, у першому випадку – розслідування встановило факт злочинної діяльності екссудді, у другому, «на мою думку, є досить серйозні напрацювання, які могли б отримати своє остаточне підтвердження після свідчень екссудді».
При цьому Ситник передбачає, що тепер і справедливе покарання у першій справі про хабар – під загрозою. «Екссудді дали можливість спекулювати тим, що це – нібито політичне переслідування», – сказав він.
Директор НАБУ вважає, що скандальне повернення екс-судді в Україну – «абсолютна дурість».
«Повторюся, нас відділяло три – максимум чотири тижні до рішення суду про його екстрадицію. Він повернувся б в країну на законних підставах і без будь-яких шансів на політичне забарвлення своєї справи», – підкреслив Ситник.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в отриманні хабаря в розмірі 150 тис. доларів.
У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України і переховувався в Молдові. Третього квітня цього року адвокат Чауса Юліан Балан заявив, що група невідомих озброєних чоловіків викрала Чауса у центрі Кишинева.
30 липня низка українських ЗМІ повідомили про виявлення Чауса в селі у Вінницькій області. Після цього поліція затримала екс-суддю, але його пізніше нібито «перехопили» співробітники СБУ і вивезли в невідомому напрямку. Згодом у СБУ заявили, що «не викрадали» Чауса, а діяли в рамках закону і своїх повноважень, оскільки розслідують викрадення екс-судді та незаконне переправлення його через державний кордон.
Зі свого боку НАБУ наполягає на передачі їм Чауса, обвинуваченого у корупції.
1 серпня адвокат Чауса Ростислав Кравець повідомив, що знайшов свого підзахисного і поки що той перебуває під захистом СБУ й отримує медичну допомогу. Він заявив, що Чаус має поки що два статуси – підозрюваного у справі, яку розслідує НАБУ щодо ймовірного хабаря, і потерпілого у справі про викрадення, яку розслідує СБУ.
3 серпня Національне антикорупційне бюро України закликало СБУ доставити екс-суддю Миколу Чауса до Вищого антикорупційного суду 4 серпня для розгляду питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Також 3 серпня в НАБУ повідомили, що їхні детективи затримали колишнього суддю Чауса в столичній лікарні «Феофанія».
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.