Про це повідомляє Stanford Medicine.
Близько п'ять місяців після зараження COVID-19 Розі Флорес лежала на дивані у себе вдома в Маунтін-В'ю, Каліфорнія, почуваючись надто втомленою, щоб навіть ходити по квартирі.
"Я пам'ятаю, як я йшла, щоб взяти ковдру, і не дихала", – розповідає 47 -річна Флорес, у якої в липні 2020 року був позитивний тест на коронавірус.
"Мої руки були схожі на локшину. Телефонна розмова мене виснажувала. Моє життя проходило на дивані", – каже вона.
Майже через рік ця втома нарешті стала спадати. У грудні вона повернулася на роботу за сумісництвом як координатор проектів у Стенфордському університеті.
Восени у Флорес діагностували симптоми поствірусного COVID-19 або ж так званого – тривалого COVID.
Ця нещодавно описана хвороба, яка, за оцінками, вражає до 30% тих, хто одужав від коронавірусу, привернула увагу ЗМІ, федерального уряду та медичної спільноти у США, викликаючи побоювання, що довгостроковий вплив коронавірусу на здоров'я населення може бути величезним.
Відтак, заклад із лікування постковідного синдрому вирішили відкрити на базі Стенфордського університету.
Дослідження вказують на те, що постковідний синдром характерний для багатьох тих, хто перехворів, впродовж декількох місяців і навіть року після зараження. За даними дослідження, до 30% живуть з вираженими симптомами COVID-19 впродовж 9 місяців після хвороби.
Дані іншої роботи демонструють, що половина пацієнтів з Long-COVID (учасники представляли 56 країн) не могли повернутися до колишнього ритму і працювати повний день впродовж пів року після хвороби.
Вчені зі Стенфорда також проводили власні дослідження і встановили, що 70% госпіталізованих з COVID-19 пацієнтів зберегли хоча б один симптом впродовж декількох місяців.
Відтак, фахівці зі Стенфорда прагнуть змінити підхід по догляду за людьми з постковідним синдромом й розробити комплексну терапію.
До клініки, яка спеціалізується на Long-COVID, увійдуть багато фахівців, зокрема кардіолог, пульмонолог, гематолог і аудіолог. Лікарі збиратимуть клінічні дані під час догляду за пацієнтами, що допоможе краще прогнозувати ускладнення хвороби й вчасно планувати профілактичні заходи.
Основні симптоми постковідного синдрому: хронічна втома, запаморочення, мінливий настрій, задишка, головний біль, діарея, прискорене серцебиття, порушення слуху.
Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше
1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше
Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше
Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше
Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.