fbpx
Сьогодні
09:40 01 Сер 2021

Монобільшість блокує законопроєкти опозиції, - КВУ

Фото: Рубрика

За останні півроку було прийнято лише 3 закони, серед авторів яких не було депутатів "Слуги Народу".

Такого висновку дійшли в Комітеті виборців України, де проаналізували показники законодавчої роботи фракцій та груп Верховної Ради за час роботи останньої парламентської сесії (лютий-липень).

Всього впродовж останніх півроку було прийнято 65 діючих законів авторства народних депутатів України.

Авторами абсолютної більшості законів, 95%, стали народні депутати фракції "Слуга Народу". Із 65 прийнятих законодавчих актів підписи депутатів монобільшості присутні в 62 документах.

На другому місці за кількістю прийнятих законів – група "Довіра" та ВО "Батьківщина". Депутати вказаних політичних сил долучилися до розробки 20 прийнятих законів. До прикладу, депутати ВО "Батьківщина" були серед авторів законів щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами (№2024), забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною (№3695), соціального захисту медичних працівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (№5415).

Народні депутати "Опозиційної платформи За життя" присутні серед авторів 16 прийнятих законів. Зокрема, це закони щодо основних засад молодіжної політики (№3718), здійснення габаритно-вагового контролю(№3742), надання населенню культурних послуг (№4318), переліку документів, що підтверджують громадянство (№4355) та ін.

Депутати фракції "Голос" ініціювали 13 діючих законів (зокрема, зміни до Закону "Про вищу освіту" щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти – №4489-1 та щодо соціального захисту громадян у разі настання тимчасової непрацездатності – №5187).

Депутати групи "За майбутнє" ініціювали 11 прийнятих законів.

Найменше підтриманих законів у фракції "Європейська солідарність". За півроку Верховною Радою було підтримано лише 5 законів, серед авторів яких депутати ЄС.

"У Верховній Раді IX скликання фактично ігноруються законопроекти, розроблені опозицією. Як показує практика, прийняття законопроектів, серед авторів яких немає депутатів "Слуги Народу", є рідкістю. Окремі опозиційні політики справді можуть бути серед авторів прийнятого закону, однак для цього їм потрібно долучитися до ініціатив монобільшості. При цьому підтримуються переважно не принципові документи, тоді як ключові законопроекти опозиції ігноруються", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

9 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Евгений Петрович

Я считаю что и правильно делают что блокируют. Регианалам и прочему воровскому мусору который называю ОПЗЖгопниками сеггодня не место вообще в РАДЕ.
Они не для украинца там , они заради своего обогащения и предательства Народа и Армии Украины.

2

підтримую Ппетровича!!! вигравайте вибори тоді шагайте з своїми програмами.

3
Щибря

Шо Петя з Зе-"пе а ніс том" попросили таке написати?
І який же гонорар поклали за таку творчість ?

4

Правильно. Проиграли - значит их инициативы никому не нужны. А что разумно и справедливо - поручить оппозиции контролировать законность действий властей, чтобы те не зарывались и не зазнавались.

5

На те вона і є "монобільшість"... А як діяла пресловута КПесесівська "група 239" у ВР часів Кравчука? Саме вона тоді заклала "фундамент" не пост-тоталітарної держави, що скинула колоніально-імперське ярмо, а... "усср" під синьо-жовтим прапором (а скільки шарпанини й колотнечі було через небажання прийняти національний прапор у статусі державного!). Кучма ж також через свою завуальовану вже "монобільшісь" протягом 10 років утверджував обмежений, "сімейний" одігархат та проводив "прихватизацію" цілих галузей національної економіки... Ось пізніше такого "большинства" вже не було... аж до 2019р. Добре це чині?.. Як сказати. У певних моментах так, а у певних - ні. Та й якість, структура, загальна політична спрямованість бодай, - теж грають ключову роль.

6
Бывалый

Кто "банкует", тот и правит бал! Побеждайте на выборах и вы будете править бал, в чем проблема уважаемые?

7
Евгений

Естественно должно быть так. Потому что они моно большинство на них большая ответственность ляжет, ну и конечно за них и президент подписался, вот и участвуют во всех принятых законах. Ведь заказчиком изменения законодательства в основном является исполнительная власть, а Вот опозиционные партии должны участвовать во всех инициированных кем либо разрабатываемых законов.

8
Василь

)))

9

Ключові для чого, для відволікання уваги і часу, щоб не завадити корупції?

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: