Він сам прийшов до будівлі Мазурівської сільради, голодний і майже без одягу.
❗ Своїм ганебним рішенням проти активіста «Автомайдану» пенсіонера Костянтина Вельтищева. Попри те, що автівка активіста на момент одного з автопробігів перебувала в гаражі, суддя позбавив його водійських прав на пів року.
До слова, тоді ВРП вирішила не карати суддю 🤬
❗ Крім того, у 2016-му Чаус зняв з розшуку і заборонив проводити слідчі дії проти кримінального авторитета Юрія Іванющенка. Завдяки рішенню судді мільярдер зумів покинути Україну та виїхав на свою віллу в Монако.
❗ Всеукраїнську славу Чаус здобув у серпні 2016-го, коли закопав на власному подвір'ї банки з хабарем — 150 000 доларів США. За версією слідства, ці гроші Чаус отримав за ухвалення потрібного рішення у справі щодо торгівлі наркотиками.
Через переслідування НАБУ Чаус втік з України до Молдови. Щойно над Чаусом замайорів ризик екстрадиції, його викрали невідомі.
У медіа вже з'явилося безліч підозр щодо можливих замовників такого викрадення, зокрема й українських політиків. Після повернення в Україну Чаус може дати свідчення щодо багатьох із них.
Після викрадення Чауса журналісти «Слідства.Інфо» з'ясували: українці, яких молдовські правоохоронці перевіряють на причетність до викрадення Чауса, пов'язані з українськими спецслужбами та силовиками.
Як повідомляла Рубрика, 15 березня Молдова остаточно відмовила у притулку скандальному судді Чаусу.
5 квітня екссуддю Чауcа, оголошеного Інтерполом у міжнародний розшук, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни. Вони вже покинули Молдову, перейшовши молдавсько-український кордон.
11 квітня стало відомо, що ексохоронець Порошенка, який фігурує у справі про перевезення Чауса, задекларував 5 млн по виходу на пенсію.
22 квітня розслідувачі заявили, що до зникнення ексудді Чауса можуть бути причетні українські розвідники та посольство України.
8 травня стало відомо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення екс-судді Миколи Чауса і незаконного переправлення його через державний кордон.
17 травня цього року в Telegram-каналі з'явилося відеозвернення Чауса, про можливе викрадення якого повідомлялося з початку квітня. Він заявив, що планує повернутися в Україну і заперечив, що його викрали в 2021 році.
23 липня розслідування справи стосовно "викрадення" українського екссудді Миколи Чауса в Молдові завершили. Молдовські слідчі органи чекають відповіді від України.
Сьогодні, 30 липня, колишнього суддю Миколу Чауса знайшли у Вінницькій області.
За даними НАБУ, СБУ вивезла Чауса на Володимирську, 33, не передаючи його співробітникам НАБУ.
Довідка
У серпні 2016 року НАБУ порушило справу проти Чауса – слідство встановило, що суддя отримав хабар 150 тис. доларів готівкою, з яких 80 тис. сховав у дволітрову банку.
Однак без рішення парламенту відразу затримати суддю не змогли – через суддівський імунітет. Згодом Чаус перестав з'являтися на допити в НАБУ, його оголосили в розшук.
6 вересня того ж року Верховна Рада зняла недоторканність з Чауса, а Солом'янський райсуд Києва дозволив його затримати. Інтерпол оголосив Чауса в розшук в листопаді 2016 року, а через кілька місяців – 1 березня 2017 року – суддю затримали в Кишиневі.
У Берліні закликають зберегти зустрічі з підтримки України у форматі "Рамштайн". Окрім того, Німеччина незабаром… Читати більше
9 січня, вдень, у Білгороді-Дністровському Одеської області пролунав вибух поблизу державної установи. На місці вибуху… Читати більше
Суд загальної юрисдикції Європейського Союзу зобов’язав Єврокомісію виплатити компенсацію громадянину Німеччини через порушення його права… Читати більше
У зв'язку з припиненням транзиту російського природного газу Києвом словацький прем'єр Роберт Фіцо розширив спектр… Читати більше
9 січня президент України Володимир Зеленський зустрівся та обговорив із генсекретарем НАТО Марком Рютте зміцнення… Читати більше
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.