Про це повідомляє Цензор.Нет посилаючись на джерела в правоохоронних органах.
За даними джерела, співробітники НАБУ хочуть затримати Чауса, але їм заважають співробітники СБУ, в руках яких перебуває екссуддя-втікач.
Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов пише, що співробітники СБУ не пропускають на свою територію представників НАБУ.
"Операція із захоплення Чауса здійснюється під командуванням спецпідрозділу "Альфа". Рішення керівництва СБУ щодо захоплення Чауса прямо порушує статтю 368 Кримінального кодексу про негайну доставку до суду злочинця, щодо якого вже є судове рішення. Очевидно, СБУ вирішила незаконно перешкодити розслідуванню корупції Чауса, яке проводить НАБУ", – зазначив Бутусов.
Як повідомляла Рубрика, 15 березня Молдова остаточно відмовила у притулку скандальному судді Чаусу.
5 квітня екссуддю Чауcа, оголошеного Інтерполом у міжнародний розшук, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни. Вони вже покинули Молдову, перейшовши молдавсько-український кордон.
11 квітня стало відомо, що ексохоронець Порошенка, який фігурує у справі про перевезення Чауса, задекларував 5 млн по виходу на пенсію.
22 квітня розслідувачі заявили, що до зникнення ексудді Чауса можуть бути причетні українські розвідники та посольство України.
8 травня стало відомо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення екс-судді Миколи Чауса і незаконного переправлення його через державний кордон.
17 травня цього року в Telegram-каналі з'явилося відеозвернення Чауса, про можливе викрадення якого повідомлялося з початку квітня. Він заявив, що планує повернутися в Україну і заперечив, що його викрали в 2021 році.
23 липня розслідування справи стосовно "викрадення" українського екссудді Миколи Чауса в Молдові завершили. Молдовські слідчі органи чекають відповіді від України.
Сьогодні, 30 липня, колишнього суддю Миколу Чауса знайшли у Вінницькій області.
За даними НАБУ, СБУ вивезла Чауса на Володимирську, 33, чим порушила закон.
Довідка
У серпні 2016 року НАБУ порушило справу проти Чауса – слідство встановило, що суддя отримав хабар 150 тис. доларів готівкою, з яких 80 тис. сховав у дволітрову банку.
Однак без рішення парламенту відразу затримати суддю не змогли – через суддівський імунітет. Згодом Чаус перестав з'являтися на допити в НАБУ, його оголосили в розшук.
6 вересня того ж року Верховна Рада зняла недоторканність з Чауса, а Солом'янський райсуд Києва дозволив його затримати. Інтерпол оголосив Чауса в розшук в листопаді 2016 року, а через кілька місяців – 1 березня 2017 року – суддю затримали в Кишиневі.
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Печерський районний суд Києва обрав колишньому командирові 155 бригади Дмитру Рюмшину, військові з цієї бригади… Читати більше
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.