На Чернігівщині створили "готель" для комах: фото

Фото: музея
У Сосницькому літературно-меморіальному музеї Олександра Довженка (Чернігівська область) створили "готель" для корисних для саду комах.
Про це Укрінформу повідомила директор музею Любов Наконечна.
"Оскільки в нас на Сосниччині було розвинуте бджільництво (свідченням цього є розташовані на території музею старовинні борті), то й будиночок для комах зроблений у вигляді стільників", – зазначила вона.
Наконечна розповіла, що ідея будівництва прихистку для помічників саду належить науковій співробітниці музею Наталії Петрушенко.

Фото: музея
Вона розробила ескіз будиночка та вивчила, чим його наповнити. Дерево для виготовлення споруди, обладнання та інструменти надали місцеві підприємці, а безпосереднім виконавцем робіт став ексдиректор краєзнавчого музею Віталій Супрун.
Наповнили стільники комашиного "готелю" шишками, гілками дерев, мохом, трубочками очерету та іншим природним матеріалом. І тепер музейники очікують на новоселів.
"Перш за все, це будуть сонечка -"божі корівки". А там побачимо, хто поселиться", – сказала директор.

Фото: музея
Наконечна зауважила, що створення будиночків для корисних комах зараз дуже популярне в Європі. Там їх розміщують у парках, садах, біля шкіл та приватного житла. Музей Довженка вирішив не залишатися осторонь модної тенденції, тому що для екології це справа корисна. Розведення комах сприяє збереженню біорізноманіття та збільшенню кількості птахів. А ще наявність будиночків дозволяє спостерігати за життям членистоногих.
На території Сосницького музею Довженка розташований великий фруктовий сад, у якому й досі можна знайти дерева, висаджені членами родини Олександра Петровича. Плодами з того саду (яблуками, грушами, персиками та іншими фруктами) в музеї пригощають гостей та екскурсантів. У цьому році, зазначила Наконечна, фруктів уродило дуже мало.

Фото: музея
Видатний український письменник і кінорежисер, класик світового кінематографа Олександр Петрович Довженко народився 10 вересня 1894 року на хуторі В'юнище, який нині є частиною Сосниці. За життя Довженко учителював, знімав фільми, писав літературні твори, був дипломатом, художником, наставником молодих кіномитців. Помер 25 листопада 1956 р.