Новини

Разумков розповів, які заходи потрібні в Україні для деолігархізації

Які закони потрібні Україні, щоб зупинити чи обмежити вплив грошей на владу, а саму владу у вимаганні грошей, розповів спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Про це пише "Україна 24".

"Насправді це буде цілий перелік питань, законопроєктів, які треба буде прийняти. В першу чергу, якщо ми говоримо про вплив грошей на владу, або владу на гроші, в поганому розумінні цього слова, то це дійсно закони, пов'язані з боротьбою з корупцією. Тому що це ж відбувається не просто так, хтось за це щось отримує, хтось фактично зраджує тим обіцянкам, (які робив – Ред.) коли йшов до влади, хтось це робить не для того, щоб допомогти країни розвиватися. І сьогодні у нас достатньо серйозна антикорупційна система, були створені НАБУ, НАЗК, САП, ВАКС, і багато інших інституцій, які займаються боротьбою з корупцією, і в цьому плані Верховна Рада повністю їх забезпечила всіма інструментами, які вони просили для того, щоб проводити такі реформи", — сказав він.

Разумков висловився про поняття лобізму, який розповсюджений на Заході і не вважається негативним явищем.

"Друге питання – це питання лобізму. На жаль, в Україні питання лобізму пов'язане з негативним контекстом, але фактично ця система існує і в Європейському Союзі, і в США, і це прозорі, зрозумілі та зафіксовані фактично відносини між представниками влади та бізнесом, де відстоювання своїх інтересів (а бізнес повинен відстоювати свої інтереси) відбувається публічно, прозоро, фактично, з заключенням контрактів між так званими лобістами, які співпрацюють і з владою, і співпрацюють з бізнесом, і ми розуміємо, хто є кінцевим бенефіціаром тих чи інших рішень.

Це знімає як корупцію, так і робить зрозумілим для суспільства, чому ти підтримуєш, або не підтримуєш той чи інший законопроєкт. Чому ти вважаєш, що він позитивного принесе, і цього точно не варто соромитись", — сказав він.

Голова парламенту нагадав, як в Україні сприймають переговори влади та бізнесу.

"Важливим питанням також є й інша сторона прозорості процесу – це зносини між представниками влади та бізнесу, тому що дуже часто це відбувається, кажучи російською, "под покровом ночи". Це дуже погана українська звичка-традиція, її точно треба позбавлятися. І якщо навіть ми говоримо про фіксацію таких зустрічей, я пам'ятаю і висловлювання політиків, і журналістів – я пам'ятаю, як у 2019 році шановні журналісти раділи тому, що публічно відбуваються зустрічі представників великого бізнесу і представників української влади. Це нормально, потім не виникає питання: "А що ж ви такого там проговорювали секретного, чому це відбувалося о дванадцятій ночі, або в якійсь інший неробочий час".

Насправді якщо немає корупційної складової в цьому процесі, то тут і питань не буде. І бізнес повинен спілкуватися з владою і влада повинна спілкуватися з бізнесом, оскільки це механізм взаємодії. Результатом лише повинно бути не збагачення окремо взятих бізнесменів і політиків, а збагачення в цілому держави", — сказав він.

Також Разумков вважає, що Україні не вистачає ефективних антимонопольних законів.

"І ще одним важливим елементом деолігархізації є антитрастове законодавство, такого плану, як воно функціонує у США, а фактично, перекладаючи на українську мову, це антимонопольне законодавство, яке ефективно може виконувати функцію боротьби з природніми або неприродними монополіями, які існують в українському бізнес-середовищі. Це теж правда, і прийняття відповідних законопроєктів, а фактично навіть не прийняття, тому що законодавча база в нас є, а виконання цих законів дасть змогу змінити ситуацію. Ну і, мабуть, найголовніше – це бажання і бізнесу, і влади вийти з цього кола.

Сьогодні ми маємо таку можливість, всі політичні сили йшли з такими гаслами, і я думаю, що бізнес до цього також готовий. Ключовим питанням залишається чесність відносин, тому що для бізнесу дуже важливо розуміти, чи будуть всі сторони виконувати ті домовленості, які були досягнуті. Фактично, договірні відносини – не договорняки, а договірні відносини, це різні речі. Бізнес повинен розуміти в тому числі зміни до законодавства, в довгостроковій перспективі, щоб будувати свою стратегію поведінки і розвитку того чи іншого напрямку на теренах нашої країни. А сьогодні ми дійсно потребуємо інвестицій, як внутрішніх, так і зовнішніх", — сказав він.

Свіжі дописи

  • Новини

Спецпредставник Келлог хоче знайти рішення для закінчення війни в України за 100 днів після інавгурації Трампа

Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Укрпошта пропонує випустили марку з цитатою Зеленського “Будапештський меморандум – це х…я”

Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Хлопчик, який вижив після ракетного удару по Вінниці, зустрівся з лікарями в Дрездені: саме вони врятували йому життя

9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Курська операція суттєво змінює взагалі всю оперативну обстановку на фронті, – речник

Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Президент України анонсував свою участь у “Рамштайні”

Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару: обговорили повернення українських дітей та підтримку Сирії

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.