Про це пише "Україна 24".
"Насправді це буде цілий перелік питань, законопроєктів, які треба буде прийняти. В першу чергу, якщо ми говоримо про вплив грошей на владу, або владу на гроші, в поганому розумінні цього слова, то це дійсно закони, пов'язані з боротьбою з корупцією. Тому що це ж відбувається не просто так, хтось за це щось отримує, хтось фактично зраджує тим обіцянкам, (які робив – Ред.) коли йшов до влади, хтось це робить не для того, щоб допомогти країни розвиватися. І сьогодні у нас достатньо серйозна антикорупційна система, були створені НАБУ, НАЗК, САП, ВАКС, і багато інших інституцій, які займаються боротьбою з корупцією, і в цьому плані Верховна Рада повністю їх забезпечила всіма інструментами, які вони просили для того, щоб проводити такі реформи", — сказав він.
Разумков висловився про поняття лобізму, який розповсюджений на Заході і не вважається негативним явищем.
"Друге питання – це питання лобізму. На жаль, в Україні питання лобізму пов'язане з негативним контекстом, але фактично ця система існує і в Європейському Союзі, і в США, і це прозорі, зрозумілі та зафіксовані фактично відносини між представниками влади та бізнесом, де відстоювання своїх інтересів (а бізнес повинен відстоювати свої інтереси) відбувається публічно, прозоро, фактично, з заключенням контрактів між так званими лобістами, які співпрацюють і з владою, і співпрацюють з бізнесом, і ми розуміємо, хто є кінцевим бенефіціаром тих чи інших рішень.
Це знімає як корупцію, так і робить зрозумілим для суспільства, чому ти підтримуєш, або не підтримуєш той чи інший законопроєкт. Чому ти вважаєш, що він позитивного принесе, і цього точно не варто соромитись", — сказав він.
Голова парламенту нагадав, як в Україні сприймають переговори влади та бізнесу.
"Важливим питанням також є й інша сторона прозорості процесу – це зносини між представниками влади та бізнесу, тому що дуже часто це відбувається, кажучи російською, "под покровом ночи". Це дуже погана українська звичка-традиція, її точно треба позбавлятися. І якщо навіть ми говоримо про фіксацію таких зустрічей, я пам'ятаю і висловлювання політиків, і журналістів – я пам'ятаю, як у 2019 році шановні журналісти раділи тому, що публічно відбуваються зустрічі представників великого бізнесу і представників української влади. Це нормально, потім не виникає питання: "А що ж ви такого там проговорювали секретного, чому це відбувалося о дванадцятій ночі, або в якійсь інший неробочий час".
Насправді якщо немає корупційної складової в цьому процесі, то тут і питань не буде. І бізнес повинен спілкуватися з владою і влада повинна спілкуватися з бізнесом, оскільки це механізм взаємодії. Результатом лише повинно бути не збагачення окремо взятих бізнесменів і політиків, а збагачення в цілому держави", — сказав він.
Також Разумков вважає, що Україні не вистачає ефективних антимонопольних законів.
"І ще одним важливим елементом деолігархізації є антитрастове законодавство, такого плану, як воно функціонує у США, а фактично, перекладаючи на українську мову, це антимонопольне законодавство, яке ефективно може виконувати функцію боротьби з природніми або неприродними монополіями, які існують в українському бізнес-середовищі. Це теж правда, і прийняття відповідних законопроєктів, а фактично навіть не прийняття, тому що законодавча база в нас є, а виконання цих законів дасть змогу змінити ситуацію. Ну і, мабуть, найголовніше – це бажання і бізнесу, і влади вийти з цього кола.
Сьогодні ми маємо таку можливість, всі політичні сили йшли з такими гаслами, і я думаю, що бізнес до цього також готовий. Ключовим питанням залишається чесність відносин, тому що для бізнесу дуже важливо розуміти, чи будуть всі сторони виконувати ті домовленості, які були досягнуті. Фактично, договірні відносини – не договорняки, а договірні відносини, це різні речі. Бізнес повинен розуміти в тому числі зміни до законодавства, в довгостроковій перспективі, щоб будувати свою стратегію поведінки і розвитку того чи іншого напрямку на теренах нашої країни. А сьогодні ми дійсно потребуємо інвестицій, як внутрішніх, так і зовнішніх", — сказав він.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.