Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в коментарі ТСН.
«З президентського фонду, за ініціативи президента, було передано змінами через державний бюджет до МОЗ 300 мільйонів гривень для того, щоб ми запровадили неонатальний скриніг новонароджених в Україні. До цього неонатальний скринінг проводився в Україні лише на 4 хвороби і СМА в той перелік не входив. Після запровадження буде входити в перелік захворювань, які підлягають скрінінгу 21 хвороба», – зазначив міністр.
Він зауважив, що зараз триває етап бюрократичних процесів, робиться порядок використання цих коштів, але вже від 1 січня 2022 року розраховують, що запустять повноцінний неонатальний скринінг на 21 захворювання для всіх новонароджених дітей. Його будуть проводити в п'яти регіональних центрах і референс лабораторія буде в національному закладі «Охматдит». Такі скрінінги дадуть змогу створити реєстр і почати закупівлю потрібних ліків для кожного випадку.
«Неонатальний скринінг запроваджується для того, щоб якомога раніше виявляти хворобу, оскільки лікування має свої особливості і лікувати не можна тоді розпочати, коли виявили. Тож наша мета – вчасно виявляти, і друге – сформувати реєстр і планувати закупівлю лікарських засобів. Сьогодні проголосований закон, який дозволяє МОЗ працювати і за договорами керованого доступу, ми вносимо точкові правки в законопроєкт про публічні закупівлі, щоб ще і на медичні вироби і лікарські засоби не розповсюджувалась інформація про обов'язковість публікацій конфеденціальної інформації», – додав Ляшко.
Він переконує, що договори керованого доступу допоможуть суттєво знизити вартість ліків і їх зможуть закупати в значно більших об'ємах.
«Вже сьогодні ми проводили перемовини із виробниками інноваційних препаратів і пропозиції, які ідуть для України, вони дозволяють за таку ціну, як ми купували раніше один препарат, купувати в рази, а то і в десятки разів більше препаратів і це дозволить розширити доступ до лікування», – переконує міністр.
Також Ляшко наголосив, що орфанних захворювань велика кількість, і жодна країна світу не може виключно за державний бюджет перезакрити всі проблеми для закупівлі цих препаратів, через їхню дороговартісність. І зазначив, що для закупівлі ліків для діток зі СМА мали б витратити більшу частину коштів, які потрібні для закупівель препаратів для хворих із онкологіями, інфекціями і т.д. разом узятих.
«Зараз реєстр не можна створити, оскільки немає скринінгу. Після запуску реєстру, ми будемо чітко розуміти кількість діток і кому, які препарати показані. Коли дитина потрапляє до реєстру, є висновок лікаря, про те на якій дитина стадії і яким препаратом можна лікувати. Оскільки ми говоримо, що є препарати, які на перших етапах допомагають запобігти прогресу хвороби, а є які в подальшому повинні використовуватись для підтримуючої терапії. І, наприклад, на СМА, це орієнтовно в рік виділятись 7 мільярдів гривень. А зараз на всі централізовані закупівлі виділяється в країні 10 мільярдів, там покриваються онкологічні хвороби, інфекційні хвороби і досить велика кількість інших захворювань», – підкреслив міністр.
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.