fbpx
Сьогодні
19:48 23 Лип 2021

В ОПУ провели дослідження щодо соціальних виплат і послуг: деякі з них називають застарілими

З ініціативи заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки підготував дослідження щодо ефективності соціальних виплат і послуг, які надаються громадянам України.

У межах проведеного дослідження було проаналізовано 113 нормативних актів, якими передбачена соціальна підтримка для осіб з інвалідністю, малозабезпечених родин, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сімей з дітьми та пенсіонерів, і зроблено висновки про обсяг та види допомог і послуг.

Крім того, було змодельовано 10 різних типів сімей, які можуть потребувати державної підтримки, та визначено, які види допомоги вони отримують сукупно. Це дало змогу чітко побачити дисбаланс у підтримці різних категорій.

Так, наприклад, особи з інвалідністю мають право на майже 100 видів соціальної підтримки. Проте така кількість пільг і виплат не надає ефективного соціального захисту: багато з них є фрагментованими, а деякі – застарілі (наприклад, першочергове право на вступ до кооперативу чи купівлю товарів підвищеного попиту, зокрема холодильника, телевізора, меблів).

Малозабезпечені сім'ї мають право на 16 видів допомог. Водночас допомога малозабезпеченим через складний механізм обрахунку сукупного доходу має надзвичайно низьке охоплення домогосподарств. Така ситуація зумовлена ще й тим, що розмір допомоги безпосередньо пов'язаний з рівнем затвердженого прожиткового мінімуму для окремих категорій громадян, який є нижчим від фактичного.

"Це дослідження не лише важливе, а й дуже вчасне, оскільки ключові висновки з нього можуть стати основою процесу бюджетування соціальної підтримки населення у 2022 році", – зазначила Юлія Соколовська.

Вона сподівається, що ця аналітична інформація допоможе в підготовці законодавчих змін у системі соціального захисту та виявить вузькі місця у державній соціальній політиці.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: