fbpx
Сьогодні
15:58 23 Лип 2021

Українець вперше здобув призове місце на найскладнішому у світі ультрамарафоні у Долині Смерті

English version here

Фото: Gutsul Running Club

Український бігун Ігор Гоцуляк посів друге місце на ультрамарафоні Badwater («Бедуотер»). Він вважається найскладнішим у світі, оскільки 217-кілометровий маршрут пролягає в Долині Смерті — одному з найспекотніших місць у світі.

Про це повідомляє франківський біговий клуб Gutsul Running Club.

Учасники клубу — Гоцуляк разом із командою у складі Григорія Сундука, Олексія Кононенка й Володимира Кондратенкоа — стали єдиною командою українців, які взяли участь в ультрамарафоні «Бедуотер».

Протягом перших 144 кілометрів Гоцуляк тримав лідерство, але після цього поступився американцеві Гарві Льюїсу — багаторазовому переможцю «Бедуотер».

Зрештою, Льюїс фінішував першим, а Гоцуляк із результатом 26 годин 35 хвилин і 8 секунд (на 45 хвилин пізніше) — другим. Він перший українець, удостоєний призового місця на Badwater.

Щорічний ультрамарафон «Бедуотер» неофіційно називають «найскладнішим забігом» у світі. 217-кілометровий маршрут пролягає на асфальтованій дорозі посеред пустелі — в національному парку Долина Смерті штату Каліфорнія.

Починається забіг із найнижчої точки — впадини Бедуотер (85 метрів нижче рівня моря), а завершується у точці Вітні-Портал (2530 метрів), що на схилі найвищої гори на континентальній території США — Вітні (4421 метр).

Маршрут «Бедуотер» пролягає через три гірські хребти із загальною висотою підйому в 4450 метрів і спуску — 1859 метрів. Усе це, а також спека (Долина Смерті часто ставить температурні рекорди) і ускладнюють забіг.

українець Badwater

Фото: Wikimedia Commons

Під час забігу учасники повинні забезпечувати себе їжею, водою і запасним одягом самі, тому спортсменам для цього допомагає команда.

Учасники «Бедуотер» повинні подолати 217-кілометрову дистанцію протягом 48 годин. Щороку в забігу беруть участь близько 90 людей, із них 20-40% не можуть дійти до фінішу. Але тим, хто все ж долає «Бедуотер», дають фірмову футболку і медаль у вигляді пряжки від ременя.

У 2020 році «Бедуотер» скасували через пандемію коронавірусу.

Рубрика:
Спорт

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: