Шмигаль доручив розширити іпотечні програми
Наразі програмою "Доступна іпотека" скористалися вже понад півтисячі родин, а загальний розмір кредитних договорів склав пів мільярда гривень.
Про це зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на нараді в Кабміні, повідомляє Урядовий портал.
Представники Міністерства розвитку громад та територій України доповіли, що в межах програми "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб", вже було проведено перший етап відбору отримувачів кредиту та визначено 150 кандидатів з-поміж зареєстрованих у проєкті. Загалом на фінансування цієї програми Урядом Німеччини через банк KfW було виділено грант у розмірі 25,5 млн євро.
У Міністерстві фінансів зі свого боку доповіли, що наразі в Україні працює дві основні програми доступного іпотечного кредитування: "Доступна іпотека" під 7% та програма фінансового лізингу під 5%. Представники міністерства також відзначили, що наразі триває процес об'єднання Державної іпотечної установи та Української фінансової житлової компанії. Після завершення відповідного процесу передбачено випуск державних облігацій на суму 20 млрд грн. Це дозволить активізувати процес іпотечного кредитування в Україні.
"Загалом на сьогодні учасниками пільгових житлових програм є тисячі родин. Наше завдання — максимально розширювати такі програми, аби українці змогли вже сьогодні покращити свої житлові умови. Особливо це стосується громадян, які втратили власне житло внаслідок війни на Сході, та інших пільгових категорій громадян. Розширення діяльності Держмолодьжитла та Укрфінжитла — це свідчення того, що питання забезпечення українців власних житлом на вигідних умовах дійсно є пріоритетом роботи уряду", — відзначив Денис Шмигаль.
За підсумками наради прем'єр-міністр дав доручення Мінрегіону передбачити в проєкті державного бюджету на 2022 рік докапіталізацію ДСФУ "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" за умови паритетного залучення зовнішніх джерел фінансування.
Міністерство фінансів своєю чергою протягом двох тижнів має підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів рішення, які дозволять розширити умови пільгових іпотечних та лізингових програм. Зокрема, це стосується розширення кола їх учасників, щоб якнайбільше українців могли отримати власне житло.