Фото: Укрінформ
Про це архітекторка, член ГО "Мапа Реновації" Дар'я Корба сказала під час брифінгу "Квіти України: Нова Надія", передає "Укрінформ".
"Ми закликаємо Міністерство культури та Департамент охорони культурної спадщини оперативно працювати у присвоєнні охоронного статусу. Будівля заслуговує на статус пам'ятки архітектури місцевого значення", – зазначила вона.
Серед інших вимог, які оголосила Корба, – контроль законності робіт на будівлі поліцією та міською владою, переговори громади із забудовником, до яких має долучитися мер Києва Віталій Кличко. Окрім цього, активісти наполягають на консервації "Квітів України" для запобігання процесу руйнації.
Архітекторка зауважила, що наразі демонтовано некритичну частину будівлі, отже, її можна реставрувати та адаптувати до сучасних потреб містян.
Як повідомляла Рубрика, 12 липня 2021 року у Києві почали зносити будівлю "Квіти України", що розташована на вулиці Січових Стрільців.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що вважає за необхідне негайно зупинити роботи з демонтажу будівлі "Квіти України". 13 липня МКІП підготувало припис, який забороняє будь-які будівельні роботи на об'єкті "Квіти України". Наразі демонтаж будівлі припинено.
Також міністр зазначив, що для надання охоронного статусу КМДА має надати цій будівлі статус щойно виявленого об'єкта культурної спадщини та звернутись до МКІП із пропозицією занести його до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Міністерство, своєю чергою, оперативно розгляне таке звернення.
Довідка
Навчально-методичний павільйон "Квіти України" – унікальна будівля в стилі модернізму архітектора Миколи Левчука. Проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів як один із кращих архітектурних творів 1985 року.
Як повідомляла Рубрика, 12 липня у центрі Києва на вулиці Січових Стрільців почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону "Квіти України".
Ткаченко заявив, що роботи з демонтажу модерністської будівлі "Квіти України" в Києві необхідно зупинити.
14 липня Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на будівлю "Квіти України" у Києві, будь-які будівельні роботи на час досудового розслідування заборонені. Біля будівлі чергуватиме поліція.
21 липня КМДА зобов'язала забудовника прибрати паркан біля "Квітів України".
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.