fbpx
Сьогодні
13:54 22 Лип 2021

У МЗС спростовують участь України у підготовці угоди США і Німеччини щодо "Північний потік-2"

У Міністерстві закордонних справ заявили, що українська сторона не брала участь у підготовці угоди США і Німеччини щодо добудови "Північного потоку-2".

Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко, передає "Укрінформ".

"Українська сторона не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей США та Німеччини", – зазначив він.

Водночас речник МЗС додав, що Україна продовжує діалог з усіма нашими партнерами щодо бачення шляхів зменшення ключових енергетичних загроз з боку Росії та посилення енергетичної стійкості України та Центральної Європи загалом.

Ніколенко зауважив, що, поза сумнівом, єдиним вигодонабувачем кризи в нашому регіоні є Росія.

"Відповідно ми вважаємо, що США та Німеччина мають відповідально поставитися до нейтралізації загроз Північного потоку-2", – резюмував речник МЗС.

Довідка

21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, у якій запевнили, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, пов'язаної із газопроводом.

Україна ініціювала консультації з Єврокомісією та Німеччиною щодо "Північного потоку-2", оскільки наполягає, що він загрожує безпеці України і порушує принципи диверсифікації Енергетичного Союзу ЄС.

Президент США Джо Байден заявив пізно ввечері в середу, що на цьому етапі реалізації проєкту "Північний потік-2" немає можливості зупинити його завершення.

У Верховній Раді України  також відреагували на укладення Німеччиною та США угоди. Народні депутати закликають Берлін і Вашингтон зупинити запуск російського газопроводу.

Кулеба зазначив, що Україна наразі має багато запитань до того, як американсько-німецька домовленість здатна зменшити безпекові ризики пов'язані для України та Центральної Європи, пов'язані зі запуском "Північного потоку-2".

Голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко також заявив, що не розуміє, як Німеччина може гарантувати транзит газу територією України, якщо вона його не видобуває, не подає газ з території РФ.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: