Аргентина першою з країн Латинської Америки дозволила не вказувати стать у паспортах: навіщо це рішення
Президент Аргентини Альберто Фернандес у середу, 21 липня, підписав указ про видання ґендерно-нейтральних документів на посвідчення особи. Країна першою в регіоні дозволила не вказувати стать у документах такого штибу.
Про це повідомляє La Nacion.
Указ передбачає, що в графі «стать» національного документу на посвідчення особи відтепер можна буде вказувати не лише «M» чи «F» (тобто позначення чоловічої та жіночої статі відповідно), а й «Х».
Під час підписання указу Фернандес особисто видав перші три документи, де замість статі було вказано «Х». Так Аргентина стала першою країною Латинської Америки, де було запроваджено подібну ініціативу.
Її мета — гарантування права на ґендерну ідентичність людей, які не сприймають себе як чоловіки чи жінки — тобто небінарних, інтерсекс- і трансґендерних людей. Особливо йдеться про небінарних людей, чия ідентичність не настільки видима, зазначає La Nacion.
В Аргентині раніше було закріплене визначення ґендерної ідентичності як «внутрішнього та індивідуального досвіду ґендеру так, як його відчуває кожна людина, що може збігатися чи не збігатися з визначеною при народженні статтю, включно з особистим досвідом тіла».
Як нагадує MercoPress, міністерство праці Аргентини раніше внесло зміни до положень, відповідно до яких згадку про стать прибрали з індивідуального номеру соціального забезпечення (CUIL). Податкова служба країни заявила про наміри вдатися до аналогічного кроку найближчим часом.
Національний центр трансґендерної рівності США зауважує, що правильна ґендерна ідентифікація в офіційних документах сприяє більшій захищеності транслюдей і покращує їхній доступ до соціальних послуг — наприклад працевлаштування чи отримання соцвиплат.
Низка країн, як-от Німеччина, Канада, Індія і США (але не всі штати, і подекуди правила можуть різнитися) визнають існування багатьох ґендерних ідентичностей і дозволяють не вказувати в документах стать.