Про це заявив спікер української делегації в Тристоронньій контактній групі Олексій Арестович, повідомляє УНІАН.
За його словами, Євросоюз неоднорідний в питанні взаємин з Росією. Зокрема, Німеччина продовжує лобіювати російський газопровід "Північний потік-2". А в кінці червня Франція і Німеччина ініціювали зустріч лідерів ЄС з Володимиром Путіним, однак цю пропозицію не підтримали ряд країн.
Також в питанні по Росії розкололася політична еліта США, вважає Арестович.
"І західна еліта, військово-політичне керівництво Заходу розкололося. Тому що навіть в Сполучених Штатах в оточенні президента Байдена є люди, які хотіли б, як вони кажуть, нормалізації відносин з Росією", – сказав Арестович.
Він додав, що "нормалізація" відносин західних країн з РФ може виявитися "дуже неприємною для України".
"З огляду на попередній досвід, як швидко і акуратно Захід здав Афганістан, який 20 років підтримував, а потім за тиждень здав", – нагадав Арестович.
Також він зазначив, що варто враховувати протистояння між Росією та США, а також Китаєм і США.
"Страх деяких осіб на Заході перед Китаєм настільки великий, що вони хочуть перетягнути Російську Федерацію на сторону Заходу, навіть ціною нав'язування Україні російського варіанту вирішення російсько-українського конфлікту… І дуже багато сили на Заході вважають, що це невелика ціна: пожертвувати українськими інтересами. Не до кінця, звичайно, давши якісь компенсації, давши якісь гарантії, але поділити сфери впливу на Україну між Євросоюзом і Росією, наприклад, і позбавити нас права на власну історичну долю", – зазначив Арестович.
При цьому він додав, що в ЄС, США і в цілому в світі є частина еліт, яка займає українську сторону, зокрема, виступаючи проти "Північного потоку-2", проти нав'язування Україні російського варіанту виконання Мінських угод.
"Є Британія, є Туреччина. Дзвінок президента був лідеру Китаю – це ще одна вісь, з якої ми можемо збалансувати наші відносини. Намічається велике азіатське турне президента", – зазначив Арестович.
На думку спікера української делегації в ТКГ, якщо проросійські настрої в Європі і на Заході будуть посилюватися з акцентом на здачу українських інтересів, то Україні нічого не залишиться, як переглянути свій геополітичний вектор.
"І загальний меседж такий, як мені здається, – якщо Захід захоче подружитися з Росією ціною здачі українських інтересів або значної їх частки, то ми розвернемося на Схід, і так перебалансіруем нашу позицію. Тому в міжнародній політиці Україна перебуває на межі фолу", – підкреслив Арестович.
Він уточнив, що в «розвороті на Схід» він має на увазі вибудовування системи відносин з Китаєм, В'єтнамом, Туреччиною, Об'єднаними Арабськими Еміратами, Катаром та іншими країнами.
"Які мають і фінансовий, і політичний ресурс для того, щоб не дати Україні десуб'ектизуватись, тобто, позбавити її історичної долі, суб'єктності, як хочеться багатьом на Заході, заплативши ціну за нормалізацію відносин з Росією і перетягування її в боротьбі з Китаєм на свою сторону. Це величезна пастка, небезпечна. Зараз проти неї йде боротьба. Президент бореться за суб'єктність України", – підсумував Арестович.
Нагадаємо, що США заявляють, що їхня принципова позиція полягає в тому, щоб Росія не використала газ, як зброю проти України і Східної Європи.
Про це заявив заступник помічника державного секретаря США, і. о. тимчасового повіреного в справах США в Україні Джордж Кент.
"Хочу розставити всі крапки над "і". США вважають «Північний потік» поганою справою. Це погано для України, це погано для енергетичної безпеки Європи, погано для Польщі і Балтійських країн. І справа не в тому, що наша позиція начебто змінилася. Ми ввели санкції проти російських судів і компаній, які брали в цьому участь. Ми також намагалися дати простір дипломатії для роботи. Німеччина каже – вони лідери Європи. Ми запитуємо: "Що ви зробите, як лідери Європи, щоб Росія не використала газ, як зброю проти України і Східної Європи?" Це наша принципова позиція", – сказав Кент.
Як повідомляла Рубрика, політолог заявив, що через заяви Арестовича Україна може опинитися в міжнародній ізоляції.
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.