Новини

Основними причинами домашнього насильства в Україні є вживання алкоголю та наркотичних речовин, — дослідження

58% українців вважають посилення кримінальної відповідальності за домашнє насильство дієвим інструментом запобігання його проявам.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) спільно з "Нью Імідж Груп" за період з 18 по 28 червня 2021 року.

При цьому 35% респондентів впевнені, що протидіяти домашньому насильству може такий захід, як більш інтенсивна профілактична робота дільничних інспекторів з "проблемними сім'ями", 26% – збільшення терміну затримання кривдників більше ніж на 3 години, 18% – проведення загальнонаціональної інформаційної кампанії щодо алгоритму дій для тих, хто стикається з домашнім насильством, 14% – створення відкритого реєстру кривдників, 12% – впровадження електронного контролю за кривдниками (браслети), 4% – розглядають інші способи.

Фото: facebook.com/UkrainianIF

Ще 7% впевнені, що проти домашнього насильства немає дієвих заходів, а 9% не змогли дати відповідь.

Як зазначили 60% респондентів, вони не стикалися з проявами домашнього насильства у своєму оточенні. 14% зізналися, що знають про факти насильства серед своїх родичів, 13% – серед знайомих, 12% – серед друзів, 10% – серед сусідів, 7% – стикалися самі, 3% – серед колег. 2% опитаних вагалися з відповіддю.

При цьому 58% респондентів вказали на примус до інтимних зв'язків як на найпоширеніший спосіб прояву насильства в побуті, 44% – на примус до роботи неповнолітніх, 41% – заборону на навчання неповнолітніх, 30% – на обмеження фінансової незалежності, 28% – на заборону на навчання (дорослих), 27% – на примус до роботи (дорослих), 24% – заборону на роботу (дорослих), 1% – на інші причини. 4% не змогли відповісти.

Серед основних причин домашнього насильства 79% українців назвали вживання алкоголю, 68% – вживання наркотичних засобів, 44% – фінансові проблеми, 42% – мовчання постраждалих від насильства в побуті, 38% – психологічну залежність від кривдника, 31% – фінансову залежність від кривдника, 30% – можливість уникнути покарання, 28% – стрес на роботі, 24% – звичність до такого явища, 3% – інші причини. 4% респондентів не визначилися з відповіддю.

Соціологічне опитування проводилося на всій території України (за винятком тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також Кримського півострова). Методом опитування face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою було опитано 2400 респондентів віком від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,05%.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна та Литва посилюють співпрацю у виробництві дронів, боєприпасів та засобів РЕБ

4 листопада в Києві відбулася зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова, міністра стратегічних галузей промисловості… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Канада відправила Україні систему ППО NASAMS: має прибути до кінця року

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Сторони обговорили підтримку… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Українські підлітки зможуть стати співавторами гайду про їхні права

Молодь може проголосувати за ті права, які вважає важливими для себе. В Україні запустили ініціативу… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Україна та Світовий банк реалізують новий проєкт з підтримки приватного сектору: підписана угода на майже $600 млн

4 листопада керівництво Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та представники Світового банку підписали фінансові… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

BGV Group Management та SAGA Development уклали угоду про стратегічне партнерство

На початку жовтня 2024 року компанії BGV Group Management та SAGA Development підписали угоду про… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Бербок: Ми збільшуємо гуманітарну допомогу Україні на додаткові 200 млн євро для екстреної зимової підтримки

Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими. Про це заявила міністр… Читати більше

Monday November 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.