fbpx
Сьогодні
19:10 17 Лип 2021

Основними причинами домашнього насильства в Україні є вживання алкоголю та наркотичних речовин, — дослідження

58% українців вважають посилення кримінальної відповідальності за домашнє насильство дієвим інструментом запобігання його проявам.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) спільно з "Нью Імідж Груп" за період з 18 по 28 червня 2021 року.

При цьому 35% респондентів впевнені, що протидіяти домашньому насильству може такий захід, як більш інтенсивна профілактична робота дільничних інспекторів з "проблемними сім'ями", 26% – збільшення терміну затримання кривдників більше ніж на 3 години, 18% – проведення загальнонаціональної інформаційної кампанії щодо алгоритму дій для тих, хто стикається з домашнім насильством, 14% – створення відкритого реєстру кривдників, 12% – впровадження електронного контролю за кривдниками (браслети), 4% – розглядають інші способи.

опитування

Фото: facebook.com/UkrainianIF

Ще 7% впевнені, що проти домашнього насильства немає дієвих заходів, а 9% не змогли дати відповідь.

Як зазначили 60% респондентів, вони не стикалися з проявами домашнього насильства у своєму оточенні. 14% зізналися, що знають про факти насильства серед своїх родичів, 13% – серед знайомих, 12% – серед друзів, 10% – серед сусідів, 7% – стикалися самі, 3% – серед колег. 2% опитаних вагалися з відповіддю.

При цьому 58% респондентів вказали на примус до інтимних зв'язків як на найпоширеніший спосіб прояву насильства в побуті, 44% – на примус до роботи неповнолітніх, 41% – заборону на навчання неповнолітніх, 30% – на обмеження фінансової незалежності, 28% – на заборону на навчання (дорослих), 27% – на примус до роботи (дорослих), 24% – заборону на роботу (дорослих), 1% – на інші причини. 4% не змогли відповісти.

Серед основних причин домашнього насильства 79% українців назвали вживання алкоголю, 68% – вживання наркотичних засобів, 44% – фінансові проблеми, 42% – мовчання постраждалих від насильства в побуті, 38% – психологічну залежність від кривдника, 31% – фінансову залежність від кривдника, 30% – можливість уникнути покарання, 28% – стрес на роботі, 24% – звичність до такого явища, 3% – інші причини. 4% респондентів не визначилися з відповіддю.

Соціологічне опитування проводилося на всій території України (за винятком тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також Кримського півострова). Методом опитування face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою було опитано 2400 респондентів віком від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,05%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: