fbpx
Сьогодні
17:11 16 Лип 2021

Понад 600 тисяч жителів ОРДЛО мають російські паспорти, - Денісова

English version here

Шляхом примусової паспортизації Російською Федерацією в ОРДЛО вже видано понад 600 тисяч паспортів.

Про це повідомила під час зустрічі з новопризначеним Координатором гуманітарної підгрупи ТКГ від ОБСЄ Шарлоттою Реландер омбудсмен Людмила Денісова.

Вона зазначила, що у разі незгоди отримати такий паспорт, медики, вчителі, працівники підприємств можуть залишитися без роботи.

Також вона розповіла, що кількість незаконно ув'язнених та полонених громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей постійно зростає. У порівнянні з серпнем 2020 року вона збільшилась на 57 осіб (з 235 до 292). Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти.

"Наші громадяни піддаються тортурам та нелюдському поводженню, внаслідок чого стан їхнього здоров'я невпинно погіршується. Обмін у форматі "всіх на всіх" відповідно до Мінських домовленостей загальмовано російською стороною", – розповіла Денісова.

Вона також повідомила, що залишається складною і ситуація щодо переведення засуджених осіб, які до початку російської окупації були затримані або засуджені в Донецькій та Луганській областях.

"Мною з тимчасово окупованих територій переведено 386 засуджених для подальшого відбування покарання на контрольованій Україною території, 250 з них вже звільнено. Наразі на переведення чекають ще 450 громадян України, серед них 70 – довічників. Втім, з вересня 2019 року передача засуджених з ОРДЛО не здійснюється через відсутність згоди підконтрольних РФ окупаційних адміністрації.

У судах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються 220 кримінальних справ відносно 235 осіб. Передача цих справ є вкрай необхідною, адже через їх відсутність, українські суди не можуть розглянути апеляційні та касаційні скарги громадян, чим порушується право на справедливий суд", – повідомила омбудсмен.

Крім того, під час зустрічі Денісова звернула увагу, що із 7 КПВВ на Сході України працюють лише 2, решта – блокуються окупаційною владою.

"Це призводить до порушення прав мешканців тимчасово окупованих територій на вільне пересування, отримання соціальних виплат та вступу до закладів вищої освіти на підконтрольній Уряду України території", – підкреслила Людмила Денісова.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: