fbpx
Сьогодні
17:42 15 Лип 2021

Важливий крок. Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про екологічний контроль

Фото: ГолосUA

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт закону №3091 "Про державний екологічний контроль".

Документ підтримав 251 народний депутат.

"Метою законопроєкту є захист довкілля, життя та здоров'я людини, а також покращення стану довкілля, гарантування екологічної безпеки та збереження природних територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні", – йдеться у пояснювальній записці.

Проєкт закону визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок державного екологічного контролю, повноваження органів державного екологічного контролю. Документ також встановлює відповідальність суб'єктів господарювання за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

рада еко

Законопроєкт вводить нове поняття "державний екологічний контроль" – діяльності органів державного екологічного контролю із забезпечення додержання вимог природоохоронного законодавства центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, в тому числі юридичними особами – нерезидентами, а також, фізичними особами – громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, що здійснюється з метою досягнення високого рівня захисту довкілля шляхом запобігання, виявлення, фіксації порушень природоохоронного законодавства та притягнення винних осіб до відповідальності.

екологічний контроль by Юлія Москаленко

Документ пропонує об'єднати контролюючі функції ключових діючих сьогодні державних органів у сфері охорони довкілля та його компонентів в один орган державного екологічного контролю, що діє на центральному та регіональному рівнях.

Також запроваджується поняття "інформаційно-телекомунікаційна система заходів державного екологічного контролю" – єдина автоматизована система збирання, накопичення, систематизації та обробки інформації про суб'єктів, щодо яких здійснюються заходи держекологічного контролю.

Така система має містити сукупність підсистем, програмно-інформаційних комплексів та централізованого сховища зведеної інформації. Система призначена для забезпечення прозорості та ефективності діяльності органів державного екологічного контролю, узагальнення та оприлюднення інформації про заходи державного екологічного контролю, а також координації роботи органів державного екологічного контролю.

Законопроєкт розширює заходи державного екологічного контролю, до яких належать планові та позапланові перевірки, реагування на виклики, рейдові перевірки та патрулювання, перевірки щодо органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Проєкт закону пропонує частково вивести заходи державного екологічного контролю з під дії деяких норм Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Згідно з пояснювальною запискою, це дозволить нівелювати зловживання правами, що надані суб'єктам господарювання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: