fbpx
Сьогодні
Екорішення 16:00 12 Лип 2021

У Шотландії побудують установку, яка збиратиме з повітря близько 1 мільйона тонн вуглецю щороку

У Шотландії побудують установку для прямого вловлювання з повітря близько 1 мільйона тонн вуглецю щороку і зберігання його в сховищах.

Про це пише Кліaр Енерджі.

Вчені попереджають, що щоб сповільнити глобальне потепління, то навіть якщо зусилля по скороченню викидів вуглецю будуть успішними, все одно потрібно щось робити з парниковими газами, які вже були викинуті в атмосферу.

З цією метою деякі організації розглядають можливість будівництва об'єктів, які вловлюють вуглець з повітря і безпечно зберігають його.

Зараз будівництво найбільшого об'єкта у світі з видалення вуглецю з повітря знаходиться на початковому етапі. Об'єкт збудують британська компанія Storegga Geotechnologies та канадська компанія Carbon Engineering.

На об'єкті заплановано встановити вентиляторну установку для всмоктування повітря. Це повітря буде направлено в чан, наповнений рідиною, яка буде "схоплювати" вуглець.

Після фільтрації "схоплений" вуглець піддасться подальшому очищенню, що призводить до утворення гранул карбонату кальцію. Гранули нагріють, змушуючи їх розкластися в потік CO2 разом з оксидом кальцію.

Потім потік CO2 буде додатково очищений для видалення домішок, після чого буде готовий до перекачування в місце зберігання.

Шотландія була обрана через наявність в ній великої кількості легкодоступної робочої сили, вже навченої багатьом навичкам, необхідним для реалізації такого проєкту. Об'єкт збудують поряд з ділянкою трубопроводу, який колись використовувався для доставки нафти з Північного моря. Вилучений та оброблений вуглець будуть зберігати в сухих підземних свердловинах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: