Про це стало відомо під час засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування у п'ятницю 9 липня, під час якого народні депутати опрацьовували поправки до комплексного антитютюнового законопроєкту № 4358.
За наполяганням народного депутата Артема Дубнова із законопроєкту була вилучена норма, ухвалена Парламентом у першому читанні про заборону ароматизованих та смакових рідин для е-сигарет. Текст законопроєкту з цією нормою підтримали 339 народних депутатів – конституційна більшість.
Однак ще не все втрачено – ситуацію ще можна змінити під час засідання профільного Комітету, яке відбудеться у вівторок, 12 липня, під час якого до законопроєкту №4358 можливо повернути норму про заборону продажу ароматизованих рідин для електронних сигарет.
Згідно з дослідженням ВООЗ "Глобальне опитування молоді щодо вживання тютюну" (GYTS 2017) в Україні 18,4% дітей у віці 13–15 років є курцями електронних сигарет. Якщо говорити в абсолютних цифрах – це понад 200 тисяч українських дітей. Зазвичай у рідини додають різноманітні смакові добавки, щоб зробити вживання електронних сигарет привабливішим та залучити ще більшу кількість дітей до куріння.
У світі налічують близько 15 000 ароматів та смаків для рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Міжнародні дані показують, що 80% дітей вживають саме електронні сигарети з фруктовими смаками і приємними ароматизаторами.
Рішення 6-ї Конференції Сторін РКБТ ВООЗ, за яке голосувала Україна закликає сторони ліквідувати будь-які стимули в електронних сигаретах, які можуть підштовхнути людей до початку їх вживання.
У світі вже 41 країна заборонила продаж рідин для електронних сигарет (у тому числі з ароматизаторами.) Зокрема Індія в якій живе понад 10% населення Землі вже запровадила таку норму захисту людей від залучення до куріння, такі ж норми запроваджені і в деяких штатах США та провінціях Канади.
У ГО "Життя" наголошують, що "смачна" електронна сигарета стає гачком для початку вживання нікотину, що перетворюється на залежність у дітей. Таким чином тютюнові компанії виховують покоління майбутніх курців тютюнових виробів, які приноситимуть їм шалені прибутки.
"Такі дії народного депутата Артема Дубнова є прямим порушенням чинного законодавства, а саме принципу "пріоритетності політики у сфері охорони здоров'я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з тютюновою промисловістю". Разом з цим Артем Дубнов не подав жодної поправки до законопроєкту №4358 аби його вдосконалити до другого читання.
Вважаємо, що Артем Дубнов та народні депутати, які підтримали його позицію надалі несуть персональну відповідальність за кожну дитину в Україні, яка потрапить у наркотичну дію нікотинової залежності, адже почнуть вживати електронні сигарети з ароматизованими смаковими добавками.
Дякуємо кожному члену Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, які відстоювали інтереси захисту здоров'я українців та особливо дітей від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння та не підтримали послаблення комплексного антитютюнового законопроєкту.
Ми сподіваємося, що Верховна Рада України діятиме в інтересах суспільства та відновить важливі норми для захисту здоров'я людей під час ухвалення комплексного антитютюнового законопроєкту №4358 в цілому", – зазначили у ГО "Життя".
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.